Таємничі місця світу. Фото

1114
3 березня 2012

Цікаво дивитися на таємничі місця та дізнаватись як вони утворились. Чим більше ми намагаємось їх пояснити, тим більше теорій виникає.

Українська правда. Життя пропонує перелік чудових і захоплюючих місць, таємницю яких варто розгадати.

Солар де Уюні, Болівія

Солар де Уюні – це чарівне місце. Коли найбільша в світі пустеля солі вкривається водою, то з'являється відчуття, що можна ходити по хмарах. Вважається, що близько 25 000 років тому, ця територія була частиною гігантського доісторичного озера, яке зрештою висохло і залишило після себе величезну пустелю солі, відому як Салар де Уюні.

 

Тут можна побачити багато видів фламінго, а також червоні гори, гейзери, вулкани, величезні кактуси.

Око Африки, Мавританія

Око Африки (офіційна назва - структура Річат). Вона була виявлена астронавтами під час перших космічних польотів, у просторах Західної сахари і має діаметр близько 30 кілометрів.

 

Спочатку вчені вважали це слідами метеориту, який впав на Землю. Тепер це дивовижне явище пояснюють наслідком підземних ядерних вибухів або залишками багатовікової ерозії.

Дорога Гігантів, Північна Ірландія

Коли наука не може пояснити якесь явище на допомогу приходять легенди. Одна з легенд переповідає як велетень Фін Маккул, побудував міст з Ірландії до Шотландії, щоб дістатися туди не замочивши ніг.

 

У 1693 році сер Річард Балкелі, працівник коледжу Трініті, виступив з доповіддю, намагаючись пояснити це диво природи. Можливо, у всьому винні вулкани, які 60 мільйонів років тому створили ці міцні, симетричні скелі.

Памуккале, Туреччина

Назва Памуккале перекладається як Бавовняний замок. Сімнадцять джерел гарячої води спускаються вниз по терасах і, охолоджуючись, формують хвилеподібні каскади сліпучого білого кольору. Здалеку ця білосніжна маса, контрастно виділяється на тлі сусідніх пагорбів і малює в уяві величезні бавовняні плантації.

 

Постійна ерозія вапняного туфу та зміна природного покриву землі створили воістину унікальний ландшафт, справжнє диво природи. Натовпи захоплених туристів не перестають милуватися цим фантастичним пейзажем, що нагадує чарівну казку.

Золотий щур, Хорватія

Піски Золотого щура на пляжі, що в Хорватії, постійно рухаються, залежно від вітру, припливів і відпливів. Тиха гавань, блакитне сонце і пекуче сонце, ангельські пейзажі.

 

Плямисте озеро, Канада

Багато мінералів знаходиться у висококонцентрованій воді озера. Тому його так і назвали. Плями утворюються в літній період, коли вода випаровується, залишаючи мінерали, які починають тверднути на дні озера. Нажаль, це місце не є відкритим для громадськості, але озеро можна легко побачити з шосе, яке проходить повз нього.

 

Озеро Моно, Каліфорнія

"Там на пустинній рівнині лежить озеро, схоже на полірований лист металу, такою блискучою є його поверхня", - так писав Рассел Ізраїль в "Четвертинній історії долини Моно". Вважається, що озеру від 1 до 3 мільйонів років і воно є одним з найбільш стародавніх озер Північної Америки.

 

У мерехтливих синіх водах озера можна побачити засніжені вершини Сьєрра–Невади. В залежності від погодних умов і пори року озеро кристалізується і забарвлюється в інший колір. Це озеро є священним у корінних індіанців і відоме своїми лікувальними властивостями.

Велика голуба западина, Беліз

Жак Ів Кусто сміливо плавав у Великій голубій западині і назвав її однією з 10 кращих місць для дайвінгу в світі Це великий підводний водостічний колодязь, що знаходиться недалеко від міста Бейліз. Підводні печери, фантастичні коралові утворення, безліч тропічних риб можна побачити крізь кришталево чисту воду.

 

Кам’яний ліс Шилін, Китай

Стара місцева приказка каже: якщо відвідати Куньмінь і не побачити Кам’яного лісу, то це даремно втрачений час. Ліс охоплює 96 000 акрів землі, на яких ростуть кам’яні дерева. Насправді це карстові утворення, які виглядають як застиглі дерева.

 

Легенда розповідає, що це батьківщина Ашіму, якій було заборонено виходити заміж за того, кого вона покохала і за це вона потонула і перетворилася на камінь. Тут знаходяться неймовірні скульптури із каменю, вигравіювані самою природою. Але під час веселих святкувань, таких як Фестиваль Факелу ліс оживає і наповнюється святковою атмосферою.

Валуни Моеракі, Нова Зеландія

Величезні, чорні, сферичні камені, утворені з відкладень, знайдені на дні моря поблизу міста Моеракі.

Багатьом людям важко повірити, що природа сама, без втручання людини, здатна створити такі досконалі форми, тому людська фантазія народжує нові пояснення. Наприклад, що це скам'янілі яйця динозаврів, або сліди висадки інопланетян у вигляді уламків стародавніх кораблів, або капсул далеких і абсолютно несхожих на земну цивілізацій.

 

Ці валуни сірого кольору, що з'явилися через ерозію берегової лінії від чорної глини прибережних скель. Вони спочатку були сформовані на дні моря, близько 60 мільйонів років тому.

За матеріалами autotravel.ua