Цвинтарний туризм: найвідоміші місця поховання рок-легенд

— 1 грудня 2012, 13:01

Коло цих могил вартують зі свічками, улаштовують імпровізовані концерти та просто сидять у тиші, намагаючись вловити якісь флюїди генія, якого вже нема серед живих.

"Немає такої могили, яка б втримала моє тіло", - співав американський виконавець Джонні Кеш.

Про шість найвідоміших поховань, які багато років поспіль лишають місцями паломництва, розповідає CNN.

Елвіс Преслі, похований у своєму маєтку "Грейсленд", Мемфіс, Сполучені Штати

На рік могилу короля рок-н-ролу відвідує близько 600 тисяч туристів. У день смерті артиста, 16-го серпня, тут збирається найбільше люду – в 2012-му коло місця вшанувати пам’ять Преслі прийшло понад 75 тисяч шанувальників із запаленими свічками.

ВІДЕО ДНЯ

Джим Моррісон, похований на кладовищі Пер-Лашез, Париж, Франція

Могила учасника гурту The Doors, члена "клубу 27" вважається нехорошим місцем. Подейкують, сюди навідується привид Моррісона, і живі також не дають їй спокою – тут частенько відбуваються оргії, наркотичні вечірки, коїться бешкет та розбій. Бюст з могили музиканта вкрали в 2000-му році.

Джимі Хендрікс, меморіальний цвинтар Грінв’ю, Рентон, Сполучені Штати

Кращий гітарист усіх часів за версією журналу Rolling Stone помер у 1970-му й був похований у своєму рідному місті в штаті Вашингтон. Меморіал Хендрікса – це альтанка з мармуру та граніту з вигравіруваними його портретом та зображенням електрогітари Fender Stratocaster.

Джонні Кеш, Хендерсонвілль, Сполучені Штати

Артист, який залишив яскравий слід в історії не лише кантрі, а й блюзу, фолку та рок-н-ролу, спочиває поряд із дружиною Джун, яку пережив лише на кілька місяців.

Бадді Холлі, Лаббок, Сполучені Штати

Життя 22-річного музиканта у 1959-му році забрала авіакатастрофа. У 2009-му, на 50-ті роковини загибелі Холлі, шанувальники приносили до його могили вінки та гітарні медіатори. Деякі з них приїхали з іншого кінця світу, щоби вшанувати пам’ять легенди.

Бон Скотт, Фрімантл, Австралія

Могила вокаліста гурту AC/DC входить до переліку Національної спадщини Австралії. Щороку її відвідують тисячі паломників.

Фото з Flickr (by beastandbean, SWLong, rhaddon, www78, Sheehan Family, australian vacation)

Реклама:

Головне сьогодні