Де в Європі найдешевше поїсти і попити

У 27 країнах Європейського Союзу ціни на товари повсякденного вжитку, у тому числі на продукти харчування та напої, сильно різняться.

Десь ціни наполовину вищі, ніж у середньому по Європі, деінде - наполовину нижчі. З великих за територією країн найближча до середньостатистичних показників Німеччина: її споживчий кошик всього на 1,8 відсотка дорожчий загальноєвропейського.

Два полюси: Данія і Болгарія

У Федеральному статистичному відомстві у Вісбадені, дійшли висновку, що у данців, північних сусідів німців, вартість життя аж на 41,9 відсотка вища, ніж у середньому по ЄС, пише Deutsche Welle.

З цими показниками Данія стала країною з найвищим рівнем цін в Євросоюзі. Далі йде Швеція (+28 відсотків) і Фінляндія (+24 відсотка). А ось найдешевше жити в Болгарії. Рівень цін там - найнижчий, причому на цілих 51,1 відсотка.

Данія стала країною з найвищим рівнем цін в Євросоюзі

Дешеве життя і в Албанії та Македонії, що не входять до складу ЄС. А найбільш дорогими європейськими державами за межами Євросоюзу є Норвегія (на 59,2 відсотка вище середнього показника ЄС) і Швейцарія (+58 відсотків).

У своїх підрахунках німецькі статистики використовували дані колег з європейського відомства Eurostat у Люксембурзі. Ті опублікували 21 червня масштабне дослідження, в якому, зокрема, брали до уваги ціни на продукти, прохолодні і алкогольні напої.

Найдешевший алкоголь в Євросоюзі

Найдешевше накривати стіл у Польщі. Там похід до супермаркету, до м'ясної лавки та булочної обійдеться в 61 відсоток від середньоєвропейського показника.

Відносно мало витрачають на їжу і безалкогольні напої і в інших країнах Східної Європи - в Румунії (67 відсотків), Болгарії (68 відсотків) і Литві (77 відсотків). А список найдорожчих держав ЄС за цими критеріями знову очолюють Данія і Швеція (143 і 124 відсотка від середнього рівня), а також Австрія (120 відсотків).

Відносно високі ціни на продукти та безалкогольні напої в Німеччині. А саме на 6 відсотків більші, ніж у середньому по ЄС. Особливо дорогим в Німеччині є м'ясо - 128 відсотків від загальноєвропейського рівня.

Німці платять за алкоголь лише 82 відсотки від середнього рівня в ЄС

Натомість ціни на алкоголь - з найнижчих у Європі. Німці платять за нього лише 82 відсотки від середнього рівня в ЄС. Є лише три країни Євросоюзу, де пиво, вино і міцні напої ще дешевше: це Угорщина (79 відсотків), Румунія (75 відсотків) і лідер за цим показником Болгарія (67 відсотків).

А ось у Фінляндії міцні напої вдвічі дорожчі, ніж у Німеччині: 175 відсотків від середнього рівня ЄС. До переліку країн з особливо високими цінами входять також Ірландія (162 відсотка), Швеція (161 відсоток) і Великобританія (143 відсотка).

Однак абсолютним чемпіоном Європи за дорожнечею є Норвегія, яка до ЄС не входить. Там за алкогольні напої доводиться платити цілих 288 відсотків від середнього рівня на континенті.

У Норвегії за алкогольні напої доводиться платити цілих 288 відсотків


Фото з Flickr (by Mel Toledo, verseinmyhead)

Реклама:

Головне сьогодні