Поради водіям, які їдуть до Німеччини: як уникнути непорозумінь з поліцією

— 12 липня 2013, 17:53

Інколи з водіями з України на німецьких автошляхах стаються казуси чи неприємні ситуації, які місцевими правоохоронцями кваліфікуються як адміністративні чи кримінальні правопорушення. Звиклі до українських реалій, водії з України часом не можуть зрозуміти, чому в Німеччині до них ставляться так строго, пише "Німецька хвиля".

Василя П. поліція зупинила поблизу Берліна.

"Була ніч, тож я не здивувався, коли поліцейські захотіли оглянути моє авто. У бардачку вони знайшли розкладний ніж і за це виписали мені штраф", - розповідає 40-річний підприємець із Закарпаття.

Олександра Б. з Тернополя баварські поліцейські оштрафували неподалік від Швабаха. Претензія правоохоронців - тоноване бокове скло в автомобілі, за що Олександр мав заплатити штраф на місці.

Схоже, цих ситуацій можна було б уникнути.

"Іноземні водії повинні дотримуватись встановлених у Німеччині правил дорожнього руху та місцевих законів", - пояснили DW у поліції Саксонії, східнонімецької федеральної землі, куди найчастіше заїжджають українські автівки.

Утім, як відомо, правила та закони у країнах ЄС та, зокрема, у Німеччині можуть дещо відрізнятись від тих, які діють в Україні.

Крім того, українці звикли до певних реалій у своїй країні, які хоч і визнаються порушеннями, але толеруються місцевою ДАІ.

Так, українські водії часто "трошки" перевищують швидкість, не користуються пасками безпеки, розмовляють по мобілці, перевозять дітей в автомобілях без спеціальних крісел, а з працівниками ДАІ голосно дискутують і тихо "вирішують питання" за гроші.

У Німеччині такі речі не проходять. Будь-які пропозиції німецькому поліцейському "врегулювати питання за гроші" розцінюються як корупційне діяння, підтвердили DW у Федеральній кримінальній поліції.

В залежності від обстановки та наполегливості водія діяння навіть може бути розцінене як злочин, що тягне за собою відповідне покарання.

Українське МЗС не роз'яснює водіям, які виїжджають за кордон, особливості правил, які діють в інших країнах, зокрема в Німеччині. Певні дані про те, які вимоги висуваються до українських автівок на німецьких автошляхах, можна знайти на сайті німецького посольства в Україні.

У цілому ж українські водії повинні покладатись на інформаційні брошури, які час від часу можна придбати в книгарнях, або на карти автошляхів у зарубіжних країнах, на яких занотовані основні відмінності від чинних в Україні правил.

Так, у Німеччині максимальна швидкість в межах населених пунктів становить 50 км/год, поза межами населених пунктів - 100 км/год, на автобані швидкість не обмежується, але рекомендованою є 130 км/год. На відміну від Польщі, де стягується плата на окремих ділянках автобану, чи Австрії, де для пересування автобаном треба мати оплачену "віньєту", у Німеччині користування атвобаном безоплатне.

У ФРН під час руху вимагається використання паска безпеки на усіх місцях у салоні автомобіля і забороняється користування мобільним телефоном.

Не толерують німці й тоновані вікна: лобове та передні бокові взагалі заборонено затемнювати, а заднє та бокові задні - тільки при наявності додаткового бокового дзеркала та відповідного технічного дозволу.

У поліції Баварії DW пояснили, що орієнтиром для водіїв має бути таке правило: якщо тоноване скло обмежує видимість у темну пору доби, то тоді його наявність в автівці визнається порушенням і штрафується.

Німецька поліція має право зупинити автівку у будь-який час доби. У поліції Баварії пояснюють, що до заходів контролю поліція вдається у випадках загального контролювання дорожнього руху з метою перевірки паспорта, посвідчення водія та техпаспорта, належного технічного стану автомобіля та забезпечення автомобіля необхідним обладнанням.

При цьому представники дорожньої поліції можуть бути як у формі, так і у цивільному одязі.

Поліцейський в цивільному відразу має пред'явити своє посвідчення, а той, що у формі, - якщо про це просить водій. Поліцейський має право встановлювати особу водія і перевіряти її в поліційних базах даних, може оглядати автомобіль і речі, що у ньому знаходяться, а також у випадку необхідності оглядати та обшукувати водія.

"Щоб якомога швидше провести процедуру контролю, ми просимо про співпрацю водіїв", - кажуть у поліції Баварії. Поліцейські можуть вимагати проведення тестів на алкоголь, аналізу сечі та крові. Після проведення цих заходів "чистий" водій може рухатись далі.

Штрафи

Якщо ж поліція припускає вчинення водієм порушення, то останнє може мати ознаки адміністративного або кримінального.

Невикористання паска безпеки, провезення дитини віком до 12 років або зростом до 150 см без спеціального дитячого крісла або вміст алкоголю в крові до 1,1 проміле відноситься до адміністративних правопорушень (Ordnungswidrigkeiten), і штраф за них може бути виписаний на місці. Так, дитина без крісла "коштує" 40 євро, а алкоголь у крові - від 500 до 1500 євро.

Що стосується перевищення швидкості, то за межами міста їзда, швидша за дозволену на до 10 км/год, штрафується 10-ма євро, від 11 до 15 км/год - вдвічі дорожче, а від 26 до 30 км/год - 80-ма євро.

В межах міста перевищення швидкості має наслідком більш високі ставки адмінштрафу. За перевищення ж швидкості на понад 31 км/год водій ще й позбавляється прав, пояснюють в баварській поліції.

Якщо ж усі названі вище порушення спричиняють нещасний випадок, ці та низка більш небезпечних діянь можуть бути кваліфіковані як злочин і потребують спеціального розслідування, кажуть у поліції Баварії.

За останніми даними німецького автоклубу ADAC, з 400 тисяч дорожньо-транспортних пригод в Німеччині на рік дві тисячі стаються за участю автомобілів із країн СНД.

За наявності підозри поліція може обшукати машину і вилучити речі, які можуть свідчити про скоєння правопорушення. У разі незгоди водія їх видати, вони конфіскуються.

Підозрюваного не затримують, якщо він передає поліції готівку або цінні речі для забезпечення процесуальних витрат та можливого штрафу. У цьому випадку водій може продовжувати поїздку. У тому разі, якщо підозри не підтверджуються, гроші і цінні речі повертаються, запевнили у поліції.

Не можна провозити в автомобілі й заборонені предмети. І якщо питань із забороною перевезення наркотичних речовин, вогнепальної чи автоматичної зброї, а також обрізів чи нунчаків не виникає і в Україні, то з ножами водії інколи потрапляють в халепу.

Якщо німецька поліція знайде в бардачку кулачний Т-подібний ніж, ніж-метелик чи розкладний ніж з лезом, заточеним з обох боків чи довжиною понад 8,5 сантиметрів, конфлікту з німецьким законом не уникнути.

Також водії, які перевозять у автомобілі понад 10 тисяч євро готівкою, мають посвідчити її декларування.

Реклама:

Головне сьогодні