Вінниця обігнала Київ у рейтингу найкращих міст для життя

Найкращим містом для життя в Україні є Вінниця. На другому місці – Київ, на третьому – Івано-Франківськ. Першу п’ятірку замикають Чернівці (4 сходинка) і Львів (5 місце).

Такими є дані рейтингу "50 найкращих міст для життя в Україні", який склав журнал "Фокус".

Видання оцінювало міста по 14 різними критеріями. Ні по одному з них лідерові рейтингу Вінниці не вдалося набрати максимальний бал, проте все ж по більшості з критеріїв у міста високі результати - вище середнього або близькі до максимального балу.

Так, у Вінниці порівняно високий приріст населення за рахунок перевищення народжуваності над смертністю. При цьому відтоку населення за рахунок міграції практично немає.

У місті також високий рівень ділової активності і, як наслідок, низький рівень безробіття серед працездатного населення.

ВІДЕО ДНЯ

У Вінниці середні показники за критеріями екології та вартості нерухомості. Але це не завадило місту обігнати в рейтингу столицю - у Києва за цими показниками результати виявилися гіршими.

Друге місце рейтингу "50 найкращих міст для життя в Україні" зайняв Київ.

Київ. Фото Jean & Nathalie

У столиці – найбільший міський бюджет (в перерахунку на одного жителя), висока середня зарплата, один з найнижчих рівнів безробіття в Україні, високі показники ділової активності, інфраструктури та туристичної привабливості.

Але Київ все ж не може похвалитися сприятливою екологічною ситуацією. Вартість нерухомості тут одна з найвищих в Україні. Погані показники у Києва і за рівнем злочинності. За минулий рік тут було зареєстровано 120,8 злочинів з розрахунку на 10 тис. жителів.

На третьому місці рейтингу "Фокуса" - Івано-Франківськ. Саме в цьому місті найнижчий рівень злочинності і найвищий показник по забезпеченості медичними послугами. Також Івано-Франківськ був відзначений найвищим балом за екологічну ситуацію в місті.

Івано-Франківськ. Фото thisisbossi

У Чернівцях, які на четвертому рядку рейтингу, сприятлива міграційна ситуація, інфраструктура і забезпеченість медичними послугами. Однак тут вельми висока вартість нерухомості при порівняно скромній середній заробітній платні.

Чернівці. Фото Chernivtsi Online

Замикає першу п'ятірку рейтингу "Фокуса" Львів. У міста традиційно високі показники за критеріями "Ділова активність", "Культура", "Вища освіта", "Інфраструктура" та "Рівень забезпечення медичними послугами".

Львів. Фото alexeyklyukin

За критерієм "Туристична привабливість" Львів ділить першу сходинку з Києвом, будучи одним з найбільш бажаних місць для відвідування в Україні.

У 2013 році "Фокус" повернувся до традиційної системи підрахунку рейтингу міст, відмовившись від торішнього варіанту поділу на кілька спеціалізованих міні-рейтингів - найздоровіший, найдоступніший, найкомфортніший, найбагатший і культурний.

При підготовці рейтингу "Фокус" використовував такі критерії оцінки міста:

- динаміка чисельності населення;

- рівень злочинності;

- витрати міського бюджету на одного мешканця;

- середні доходи населення;

- рівень зайнятості та безробіття;

- можливість отримання вищої освіти;

- рівень ділової активності;

- міську інфраструктуру;

- рівень забезпечення культурних потреб;

- рівень цін на комунальні послуги;

- рівень забезпеченості медичними послугами;

- екологічний стан міста;

- туристичну привабливість та інші параметри.

Реклама:

Головне сьогодні