Відпустка для одинаків: і відпочити, і пару знайти

Сонце, море, екзотичні місця та нові знайомства. Без закоханих парочок і дітей довкола. Німецькі туроператори пропонують одинакам так звані "Singlereisen" - відпочинок для тих, хто не має пари, пише Deutsche Welle.

Сонце майже сіло, а в мальовничому пляжному кафе на Кіпрі збирається гурт туристів: близько тридцяти людей - від 25-річних до тих, кому за 60. Чоловіків і жінок майже порівну, вони отримують свої коктейлі та зацікавлено дивляться одне на одного.

У відпочивальників попереду десять днів на романтичному острові, насичена програма та шанс знайти довгоочікуване кохання. Після кількагодинних теревенів і трьох коктейлів у повітрі запахло фліртом…

Груповими подорожами для одинаків цікавиться понад мільйон німців віком від 30 до 50 років, засвідчило опитування одного з найбільших німецьких порталів знайомств Parship.de. Одинаки та одиначки - це приваблива цільова група для турагенцій. За даними Deutsche Reiseverband, такі подорожі організовують понад 160 німецьких турфірм.

Організація відпочинку для одинаків - дедалі популярніша у Європі. Фото Arol Viñolas на Flickr

Singlereisen дають можливість знайти партнера. Та чи надовго?

Серед традиційних пропозицій для самітників - відпочинок на морі, лижних курортах, екскурсії містами Європи, SPA-тури та різноманітні морські круїзи. За даними видання Die Welt Online, популярні регіони для такого відпочинку - Середземне, Північне і Балтійське моря.

Утім, за бажанням шукачі пригод можуть вирушити також на сафарі до Намібії, проїхатися Транссибірською магістраллю від Пекіна до Москви, зійти на вулкан Кіліманджаро та здійснити інші екзотичні тури вартістю в середньому від 2 тисяч євро.

Цільова аудиторія турфірм - люди віком від 25 років і до пенсійного віку. Для тих, кому за 50, організовують окремі подорожі. Аби бажання - пригоди знайдуться, вік тут не перешкода.

Кохання без гарантії

Водночас турагенції відхрещуються від ролі свах. На їхніх сайтах зазвичай вказано: організовуємо відпустки для вікових груп зі спільними інтересами. Тож, чи складуться в гурті одинаків та одиначок пари, залежить від них самих.

"Ми не займаємося звідництвом, не організовуємо танці-зажиманці та "швидкі побачення". Відпустки для самотніх - це насамперед можливість познайомитися з іншими, пережити спільні пригоди, разом вечеряти й спілкуватися у приємній атмосфері", - каже Штеффен Буцко, власник "Adamare", першого в Німеччині турбюро, що спеціалізується на мандрівках для самотніх. За його спостереженнями, в гурті відпочивальників утворюється щонайменше одна пара.

Під час туру створюється щонайменше одна пара. Фото Steve Slater на Flickr

Тим, хто шукав партнера, та не знайшов, агенція "збитки" не відшкодовує. Адже гасло таких подорожей - "усе можеш і нічого не мусиш".

Для тих, кому за 50, організовують окремі туристичні групи

Насичені екскурсії вдень, посиденьки за келихом вина ввечері та приємне товариство - головні переваги такої відпустки, вважає 36-річна Фредерика, яка з'їздила на тиждень до Тоскани.

Але до пошуку партнера в такий спосіб вона ставиться скептично. "Окрім стосунків на відстані, з цього навряд чи щось вийде. Кількість членів групи обмежена, тож, вірогідність зустріти справжнє кохання мала", - робить висновок жінка.

У тому, що серйозних стосунків у тургрупі не знайдеш, переконана й 40-річна Марія. "Особисто з мене вже досить. Я вже тричі так їздила й переживала лише короткі романи, що закінчувалися разом із відпусткою. Для таких пригод і їхати нікуди не треба", - ділиться вона своїми враженнями на одному з інтернет-форумів.

Охочих жінок більше

Ще один недолік мандрів для самотніх - неоднакова кількість представників обох статей. "До поїздки на лижний курорт нам обіцяли, що в групі буде порівну жінок і чоловіків, які цілеспрямовано шукають собі пару.

Насправді поїхало дві третини жінок, а більшість чоловіків виявилися несамотніми, просто їхні партнерки з різних причин не змогли поїхати. Потім стало зрозуміло, що чимало чоловіків зовсім не проти вскочити у гречку", - розповідає 25-річна Штеффі.

Через те, що жінки активніше купують тури і раніше бронюють місця, з формуванням груп іноді виникають труднощі, визнає Ральф Бенеке, директор гамбурзької турфірми Sunwave, що організовує недорогі мандрівки для самотніх. Однакової кількості представників обох статей агенції туристкам не гарантують. Щоб тур відбувся, прийнятним вважається співвідношення 60:40 із перевагою жінок.

Самотніх жінок завжди більше. Фото Martin Cathrae на Flickr

Перший готель для туристів без пари

Попит є, тож і пропозиції урізноманітнюються. Починають навіть з'являтися спеціальні готелі для тих, хто відпочиває наодинці. Приміром, готель "Aviva" в австрійському селищі Санкт-Штефан-ам-Вальде. Щоб одинакам було приємно відпочивати, тут не продають номери сімейним парам і дітям до 16 років.

Гості мають чим зайнятися: бігають, катаються на гірських велосипедах, грають у гольф, гуляють у горах… Щовечора для них влаштовують дискотеки, тобто можливостей пофліртувати вдосталь.

Готель для одинаків. Скрін-шот з сайту готелю Aviva

Ще з цікавинок - індивідуальні послуги "тренер для стосунків" та "сексуальний тренер". Фахівці виступають у ролі психологів, які допомагають туристам розібратися у складних життєвих ситуаціях і "досягти нових цілей".

За окрему платню - від 160 або від 180 євро. Тож, відпустку наодинці можна прожити цікаво, весело і з користю. Варто тільки чітко розуміти, чого ви від неї очікуєте.

Реклама:

Головне сьогодні