В гостях у Батумі. Коли кожен одразу скаже: Україна-Грузія друзі!

199
22 червня 2015
"Алі та Ніно"
Пляж
Парк біля набережної
Парк біля набережної
Парк біля набережної
Будинок технологічного університету
Театр
Будинок юстиції
Міст побудований, ще за часів цариці Тамари

Місто Батумі розташоване на смужці рівнини – між горами та Чорним морем. На сьогодні столиця Аджарії – є одним із туристичних центрів сучасної Грузії. Кожен житель зачувши, що ви приїхали з України обов’язково скаже вам, що "Україна-Грузія друзі!", розкаже вам про місто, покаже хмарочос Технологічного університету з читальними залами бібліотеки у вигляді колеса огляду, яке спроектували українці.

Грузини вміють дружити. Від них цього не забрати. Спілкування з місцевими рибалками на пірсі яскраве тому підтвердження. Отримаєте можливість подивитись на себе та свою країну іншим поглядом.

Широкий пляж окреслений великою набережною з скульптурами, лавочками, велосипедними доріжками та тренажерами під навісами – хороше місце для фізичного  відпочинку, роздумів та планів на майбутнє.

В архітектурі представлені як герої міфології так і сучасності. Цікава будівля будинку юстиції – у вигляді перевернутої пляшки.  Місцевий "Макдональдс" нагадує швидше літаючу тарілку –  куди варто прийти хоча б на екскурсію. 

Алі та Ніно

На набережній височіє семи метрова сучасна скульптура кохання – представляє собою фігури чоловіка та жінки, виконані зі сталі, що рухаються один до одного та зливаються в поцілунку в єдине ціле, поступово проходячи повз один одного. Композиція виконана відомим скульптором Тамарою Квесітадзе, що проживає в США. На початку скульптура мала назву  "Чоловік та жінка", але оскільки скульптуру встановили в Батумі, то згодом вона отримала назву "Алі та Ніно" - на честь героїв роману Курбана Саїда, де розповідається про кохання азербайджанця та грузинської княжни.

В місті є три українських ресторани – "Україночка", "Україна" та "Козачок".  Українські заклади дуже популярні серед місцевих. 

Ресторан "Україночка"

Найпершим та найвизначнішим є "Україночка" - розташований на ардаганському озері "Співаючі фонтани". Даний заклад, яскравий приклад україно-грузинського кохання, - оскільки багато співробітників якого приїхали в Грузію з великої України за своїм щастям. Фонтан визнаний одним з кращих в Європі, - світлозвукова інсталяція сповнена почуттів, особливо фінальна композиція – "Лебедине озеро",  - де на водяному стовпі під музичний супровід відбувається балетна партія.

Від стародавньої Колхіди – до сучасної Грузії.

Стародавня міфологія та сучасність переплітаються в Батумі. В давнину Аргонавти на чолі з Ясоном відправились з Іолка в Колхіду – сучасна західна Грузія - на кораблі "Арго" за "Золотим руном" до місцевого царя Еета. В останнього буда дочка - чаклунка Медея і Бог кохання Ерот, вселив в її сердце кохання до героя Ясона. Медея заради кохання до Ясона йшла на великі жертви. Герої міфу увінчані в скульптурах, оскільки дії міфу проходять в околицях міста .

Неподалік від Батумі – в 15 км – розташована фортеця Гоніо – збудована, ще римлянами, добудована візантійцями та Оттоманською імперією. За легендами на території фортеці може бути похований один  із 12-ти апостолів -  Матфей.

Оглянути панораму міста можна скориставшись колесом огляду та канатною дорогою. З висоти особливо відчувається сила змін що прийшла в Батумі. Тут і старі будиночки і сучасні хмарочоси а-ля Емірати.

Башта Абетки

Для любителів місцевого колориту – варто відвідати рибний базар. Де можна вибрати рибу  і попросити щоб ваше замовлення тут же приготували.

Відчути аромат славнозвісних грузинських спецій та придбати справжній грузинський чай, сири, грузинські смаколики необхідно на місцевому ринку, - правда якщо вам вдасться подолати квест - дістатись до нього.

В Батумі представлені майже всі світові бренди готельного та грального бізнесу. Це місто ще називають Лас-Вегасом Чорного моря - казино дозволені та звільнені від сплати ПДВ, що приваблює гравців з навколишніх країн, де гральний бізнес під забороною.

 

Прогулянки нічним Батумі сповнені особливою чуттєвістю, - зірки, море, парк, сучасна архітектура, привітні люди. Батумі – хороше місце відпочинку для пристрасних та романтичних, як і самі батумці. 

Подорож організована компанією "Georgian International".