Вчені кажуть, що знайшли сьомий континент

— 16 лютого 2017, 10:05

На Землі є сьомий континент – Зеаландія – площею близько 4,9 мільйона кілометрів.

До такого висновку дійшла група австралійських та новозеландських геологів, яка опублікувала звіт на сайті Геологічного товариства Америки.

Останні два десятиліття ці вчені досліджували геолого-геофізичні дані окремого фрагменту у земній корі у південно-західній частині Тихого океану. За площею він більше території Індії, та був частиною суперконтиненту Гондвани.

На Землі є сьомий континент – Зеаландія – площею близько 4,9 мільйона кілометрів

Геологи дійшли висновку, що Нова Зеландія та Нова Каледонія – не ізольовані острівні ланцюги, а фрагмент частково зануреного континенту.

[L]На сьогоднішній день 94% Зеаландії перебуває під водою. Це є результатом витончення земної кори під час попереднього суперконтинентального розпаду і подальшої ізостатичної рівноваги.

"Використовувані в даний час конвенції та визначення континентальної кори, континентів і мікроконтинентів не вимагають модифікації для визначення Зеаландії", – уточнюється у звіті.

Вчені зазначають, що це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення: "10 років тому ми не мали накопичених даних або впевненості в інтерпретації, зраз ці дані є".

Реклама:

Головне сьогодні