Не "Мрією" та "Русланом" єдиними: крилата голлівудська "акула" з пропискою у Львові. ФОТО

— 9 травня 2020, 10:30

В Україні, напевно, не знайдеться людини, яка не чула б про Ан-225 "Мрія" – найбільший у світі унікальний вантажний літак, який зараз, як ніколи, виявився потрібен людству.

Чи про Ан-124 "Руслан" – теж найбільший, але вже серійний вантажний борт, п’ять з яких зараз безперервно виконують рейси у співпраці з НАТО.

Про ці літаки усі говорять і захоплюються ними.

Але не менш важливими, потрібними і корисними є їх менші "брати" з сімейства КБ "Антонова". А саме Ан-26 та Ан-32.

Саме вони гасять лісові пожежі у Чорнобилі та на Поліссі, вони в будь-яку хвилину готові перевозити хворих та поранених, вони доставляють медичні вантажі та посилки по Україні.

Про одного з них нині хочеться сказати найбільше.

А саме про улюбленця всієї авіаційної спільноти Львова, голлівудського красеня АН-26 "Акула", який нині експлуатує авіакомпанія "Елерон" – літака з окрасом і душею справжнього хижака у небесному морі.

"Акула" – менша сестра "Мрії" та "Руслана"

До міста Лева він прибув з Рівного ще у серпні 2019 року, розпочавши програму регулярних поштових та вантажних перевезень. Тоді його маршрути пролягали у Дніпро та Київ.

Як виявилось, цей проект був дуже вдалий та своєчасний. І зараз він лише розширюється. Літак, зокрема, перевозить посилки "Нової пошти" та "Укрпошти". Основні польоти відбуваються у Ригу, звідки до Львова доставляються посилки аж з Китаю.

Цікава історична деталь: у 1918 році саме через Львів, Проскурів та Київ проходила мережа першої у світі авіаційної пошти.

Літак з окрасом і душею справжнього хижака у небесному морі

Незвична ліврея та розвиток вантажних перевезень у Львові, не єдина причина згадати про цей борт саме зараз.

Не менш цікавою є історія цього літака, а, якщо докладніше, те, що йому якраз виповнилось 35 років! Адже саме у квітні 1985 року Ан-26 (UR-CSK) був введений в експлуатацію.

За весь цей час борт встиг попрацювати у СРСР, Болгарії, Австрії, Угорщині та Англії.

АН-26 "Акула" здійснює програму регулярних поштових та вантажних перевезень

Свою ліврею та всесвітню популярність літак отримав після зйомок у голлівудському блокбастері "Нестримні-3" (2014). Тоді він зіграв одну з головних ролей, разом з плеядою зірок, серед яких: Сильвестр Сталлоне, Джейсон Стетем, Арнольд Шварценеггер, Антоніо Бандерас, Уеслі Снайпс, Мел Гібсон, Дольф Лундгрен та Гаррісон Форд.

Вже тоді він вірою і правдою боровся на стороні Добра, витримував усі негаразди супергероя, будучи таким же зрілим і досвідченим, як і інші зірки на знімальному майданчику.

Та, як виявилось, бути героєм можна не лише у кіно, але й у буденному житті, коли цього вимагають обставини, а саме: доставка товарів медичного призначення для лікарень та посилок людям, що перебувають на самоізоляції чи карантині.

То ж бажаємо йому ще багатьох років безвідмовної роботи, мирного неба та комерційного успіху разом з новими партнерами та друзями.

Свою ліврею літак отримав для зйомок у голлівудському блокбастері "Нестримні-3"
Також він нажив всесвітньої популярності
Бути героєм можна не лише у кіно, але й у буденному житті
Зараз літак здійснює також доставку товарів медичного призначення для лікарень
Цей борт встиг попрацювати у СРСР, Болгарії, Австрії, Угорщині та Англії
"Акула" на старті
Полетіли!

Богдан Білан, спеціально для УП.Життя

Фото Юрій Танчин

Вас також може зацікавити:

Не бійтеся блискавок і не дивуйтеся, що несмачно: цікаві факти про сучасні літаки

Що там понад хмарами? Пілот заворожує краєвидами з кабіни літака. ФОТО

Пасажири, не зліть: 7 моментів, які дратують екіпаж салону літака

Так було не завжди: чому у літаках округлені вікна

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні