На заробітки за кордон. Як краще підготуватися?

10723
16 травня 2019

Відомо, що українці становлять одну з найбільших груп мігрантів в Європі.

Так, згідно з офіційними даними, щорічно від 7 до 9 мільйонів українських громадян виїжджає на роботу за кордон, при цьому переважна більшість – це тимчасові трудові мігранти – люди, які циклічно їдуть на роботу в іншу країну на період від трьох до шести місяців.

До найбільш популярних країн ЄС, куди українці їдуть на заробітки, можна віднести Польщу, Німеччину, Чехію, Словаччину та Угорщину.

Реклама:

Кожній європейській країні притаманні свої нюанси, але є кілька загальних правил, які допоможуть нашим мігрантам підготуватися і легше адаптуватися до нових реалій.

Отже, при плануванні поїздки за кордон ми рекомендуємо:

1. Проаналізувати ринок праці

Дізнайтеся, які спеціальності користуються попитом на ринку, які види робіт пропонуються для мігрантів в тій країні, куди ви зібралися поїхати, а також перелік вимог до претендентів і умови працевлаштування.

Оцініть, наскільки ваша кваліфікація, очікування і плани відповідають наявним на ринку можливостям.

Поміркуйте, чи ви готові працювати на нижчій посаді або поступитися своїм статусом заради нового досвіду роботи і життя в іншій країні і, можливо, більш вигідних фінансових умов.

Реклама:

Дуже важливо об'єктивно оцінити ситуацію, зважити всі "за" і "проти", щоб мінімізувати можливе розчарування майбутньої реальністю.

2. Зібрати більше інформації

Детально вивчіть умови працевлаштування іноземців у обраній країні, зокрема типи контрактів, документів на працевлаштування і робочих віз, а також рівень зарплат оподаткування, соціальні гарантії, медичне обслуговування і в цілому права і обов'язки обох сторін.

Дістаньте якомога більше інформації про вашого майбутнього роботодавця, зокрема відгуки наших співвітчизників, які раніше працювали в цій компанії.

Проаналізуйте, що пишуть про компанію в інтернеті, запросить відгуки в мігрантських групах у соціальних медіа, поцікавтеся у ваших знайомих і друзів, чи у вашому загальному колі спілкування є хтось, хто вже працював за кордоном і може поділитися своїми порадами.

Якщо для працевлаштування ви користуєтеся послугами кадрової агенції, зверніть увагу на відгуки клієнтів і репутацію агенції.

Не зайвим буде також підготувати список важливих контактів, серед яких консульський відділ Посольства України, консультаційні центри, українські фонди і спільноти діаспори, веб сайти і соціальні групи з корисною інформацією для мігрантів (наприклад, migrant.info), а також контакти знайомих і друзів, які вже живуть або працюють за кордоном.

3. Вчити мову

Знання місцевої мови допоможе швидше і легше адаптуватися до нового культурного середовища.

Однак вивчення мови вимагає багато часу. Тому в ідеалі потрібно почати вчити мову ще вдома.

Як варіант, вже на місці можна записатися у мовну школу або опановувати знання онлайн.

4. Опрацювати план Б

Як кажуть, сподівайся на краще, але будь готовим і до гіршого.

Отже, підстрахуйтеся планом Б на випадок, якщо щось піде не зовсім так, як планувалося раніше: наприклад, більш висока вартість житла, несвоєчасна виплата заробітної плати, несподівана проблема зі здоров'ям тощо.

Як план Б може бути деяка грошова сума "на чорний день", а також надійна людина або родич, до якого можна звернутися в разі форс-мажорних обставин.

Також, проаналізуйте перелік послуг та сервісів, які можуть вам знадобитися за кордоном, наприклад, сервіс із грошових переказів в Україну, послуга із замовлення квитків тощо, і встановіть мобільні додатки на свій смартфон.

5. Бути на зв'язку з близькими

Переїжджаючи за кордон працювати або жити, багато хто потрапляє у своєрідний "вакуум", коли вкрай не вистачає спілкування з рідними, друзями і близькими, а часом просто розмови рідною мовою.

Особливо це відчутно, якщо ви працюєте в невеликому містечку, і ваш графік роботи досить інтенсивний.

З одного боку постійна зайнятість не залишає часу і сил для ностальгії, а з іншого – кожна людина потребує відпочинку і можливості відновитися фізично і морально.

Саме тому дуже важливо залишатися на зв'язку зі своїми рідними і друзями. Спілкуйтеся з ними, якомога частіше будь-якими доступними способами: телефонуйте, використовуйте відео дзвінки, пишіть повідомлення.

Одним словом, будьте в курсі всього, чим живуть ваші рідні, з любов'ю і турботою яких ви подолаєте всі перешкоди.

Анастасія Фоменко, менеджер з розвитку бізнесу TransferGo в Україні, більше 3 років проживає в Польщі, спеціально для УП.Життя

Світлина Depositphotos

Вас також може зацікавити:

10 українських звичок, які дивують іноземців

Чому інколи не варто переконувати іноземців, що ми їмо "свиний жир" і запиваємо його горілкою

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: