Як підготуватися до сезону грипу: 5 простих рекомендацій

5109
23 жовтня 2019

Нікому не хочеться переносити важливі плани та випадати зі звичного ритму життя на довгі тижні через грип.

Ця хвороба може викликати серйозні ускладнення. На щастя, зараз є вакцини від грипу. Охочі мають шанс імунізуватися та уникнути захворювання або ж на 60 % зменшити ймовірність ускладнень від нього.

Реклама:

Рекомендація № 1: Проаналізуйте свій ризик захворіти на грип

Перша рекомендація – проаналізуйте свій ризик заразитися вірусом грипу.

Грип передається повітряно-крапельним шляхом. Оскільки ми всі взаємодіємо з багатьма людьми в громадському транспорті, в магазинах і не тільки, ризик захворювання – великий, і вакцинуватися потрібно всім.

Щеплення від грипу особливо рекомендується: медпрацівникам, учителям, дітям до п’яти років, вагітним, літнім людям від 60 років, пацієнтам з хронічними захворюваннями.

Якщо людина мешкає в селі, де "контактних" осіб не дуже багато, проводить максимальну кількість часу на свіжому повітрі, у неї достатня кількість сну і раціональне харчування, то великої необхідності вакцинуватися немає. Я не знаю таких людей, а ви?

Реклама:

Рекомендація №2: Не відкладайте вакцинацію від грипу

Аби сформувалася стійка імунна відповідь після вакцинації від грипу, потрібно, щоб пройшло три тижні. 10 днів – мінімальний проміжок часу для формування антитіл для протидії вірусу грипу.

Якщо хочете підготувати організм та бути захищеними перед високим сезоном, варто уже вписати вакцинацію в свої календарі.

Цьогоріч ми очікуємо появу вірусу наприкінці листопада, а якщо говорити про епідемію, то її звичний час – січень-лютий наступного року.

Рекомендація №3: Добре харчуйтеся та пийте достатньо води

Щоб організм мав силу дати відсіч грипу і організм почав швидше й краще виробляти антитіла на вакцинацію, важливо повноцінно харчуватися.

Я не рекомендую сидіти на низькокалорійній дієті в осінній та зимовий періоди. Синтез антитіл від грипу потребує енергії. Адже антитіла – білкові молекули.

Тож вони не сформуються в достатній кількості, якщо ми не будемо вживати продукти, які містять незамінні амінокислоти, зокрема, рибу та м’ясо.

Потрібно підтримувати водний баланс. Не забувайте, що всі важливі хімічні реакції в організмі відбуваються у водному середовищі.

Пити води потрібно стільки, скільки ви використовуєте. Коли ми забуваємо пити воду і саботуємо цю хорошу звичку трьома чашками кави або чаю на день, порушуємо процес перебігу всіх хімічних реакцій в нашому тілі.

Рекомендація № 4. Добре висипайтеся та гуляйте на свіжому повітрі

В осінньо-зимовий період потрібно особливу увагу приділити відпочинку.

Цьому сприяють здоровий сон і прогулянки. Лягати спати треба сьогодні, щоб організм відновився на завтра. Тоді встигатиме вироблятися мелатонін, який відіграє антистресову роль в організмі.

Рекомендація № 5: Пам’ятайте про гігієну

Під час епідемії грипу треба дотримуватись гігієни, зокрема, часто мити руки, промивати ніс водою з сіллю, особливо після відвідування місць великого скупчення людей.

З метою гігієни гарно провітрюйте житло та кімнату, де працюєте.

Для вакцинації не потрібна окрема підготовка або ж додаткові аналізи.

У цілому вакцинація не вимагає особливої підготовки. Однак якщо ви застуджені і температура тіла – 38 і вище, бажано відкласти період вакцинації на 2-3 дні.

Коли підвищення температури незначне, наприклад, 37 і серед ваших симптомів тільки невеликий нежить, можете давати зелене світло вакцинації від грипу.

Хочу розвіяти міф: вакцинування у період захворювання на грип людини не погіршить ситуацію, адже сама вакцина не містить вірусу грипу, а лише часточки, на які організм виробляє імунну відповідь.

В Україні можна вакцинуватися якісною чотирьохвалентною вакциною "ВаксігрипТетра", яка рекомендована ВООЗ і рішеннем Європейського Союзу щодо складу вакцин проти грипу сезону 2019/2020 для Північної півкулі.

Вакцинуйтеся та будьте здоровими.

Тетяна Анікєєва, медичний директор клініки "Добробут", для УП.Життя

Титульне фото: HayDmitriy/DepositphotosРеклама: