Емманюель Каррер отримав престижну премію за роман про Лімонова

— 4 листопада 2011, 13:32

Про це з посиланням на Франс Пресс повідомляє Газета.ру.

Обкладника книжки-переможця

Премія Ренодо вручається в один день з Гонкурівською. У літературному середовищі прийнято вважати, що Ренодо заснували у 1926 через невдоволення рішеннями Гонкурівської журі.

Цього року приз дістався 53-річному Каррера в боротьбі з романом Сільвена Тессона "У сибірських лісах". Журі премії в другому турі проголосувало за твір про Лімонова шістьма голосами проти чотирьох.

Книга Каррера – це не перший у творчості письменника твір біографічного жанру. Йому також належить біографія американського письменника-фантаста Філіпа Діка "Я живий, це ви померли".

Агентство відзначає, що в процесі написання книги Каррер, предки якого емігрували до Франції з Росії після Жовтневої революції, спеціально приїжджав до Москви для зустрічі з героєм свого твору.

ВІДЕО ДНЯ

[L]Як писала "Українська правда. Життя", у книжці Лімонов виглядав екзотично. Каррер пише: "Сексуальний, хитрий, дотепний - схожий водночас і на морського вовка, і на рок-зірку". До речі, книжку можна переглянути в інтернеті ось тут.

Книги Каррера перекладені більш ніж 20 мовами світу. Дебютував як кінокритик, зараз Каррер виступає прозаїком, сценаристом і режисером.

Його перша книга "Друг ягуара" була надрукована в 1983 році. За нею були опубліоквані романи "Хоробрість" (1984), "Вуса" (1986), "Заняття в горах" (1995) і "Російський роман" (2007).

Премія Ренодо, історія якої налічує понад 80 років, не передбачає ніякої грошової складової. Її лауреатами ставали Марсель Айме, Луї-Йердінанд Селін, Луї Арагон, Мішель Бютор, а також Жан-Марі і володар Нобелівської премії з літератури Гюстав Леклезіо.

Реклама:

Головне сьогодні