Світові новинки: Стів Джобс помер, хай живе Стів Джобс!

Листопад щойно почався, а в літературному житті світу вже сталося купа всього.

Наприклад, у Франції та Великій Британії нагородили найліпші романи року. Про них "Українська правда. Життя" вже писала.

Гонкурівську премію дали Алексі Женні за роман "Французьке мистецтво війни". Премію Ренодо дали Емманюелю Карреру за роман "Лімонов" про Едуарда Лімонова.

У Великій Британії нещодавно визначили переможця Букерівської премії. Її, як і передбачали отримав Джуліан Барнс.

До речі, українським видавцям на замітку. У Франції нещодавно підвищили ПДВ на книжки. Було 5,5%, а стало – 7%. Звісно, лишили товари-винятки. Але до цього списку "товарів першої необхідності" французька книжка не потрапила. Тепер профспілки постраждалих виробників і продавців бастують.

Що новенького на полицях закордонних книгарень? "Українська правда. Життя" звично ділиться найцікавішими новинками.

Волтер Ісааксон. Стів Джобс (Walter Isaacson. Steve Jobs)

Стів Джобс помер 5 жовтня після тривалої хвороби.

Шанувальники винахідника та його торгової марки чекали на біографію Стіва Джобса вже давно. Іі автор Волтер Ісааксон писав біографію в тісній співпраці зі Стівом Джобсом. Тобто це єдина біографія, дані якої вивірені особисто її героєм.

Автор книжки протягом 2 років взяв більше 40 інтерв’ю в Стіва Джобса. Саме ці тексти лягли в основу книжки.

Продаж біографії "Стів Джобс" стартував лише 24 жовтня. Вже за перший тиждень продажів читачі з усього світу придбали майже 400 тисяч примірників.

Волтер Ісааксон – журналіст і менеджер зі стажем. Він працював на всесвітньо відомі медіа – "Time", "CNN" тощо.

Для Ісааксона "Стів Джобс" - не перша біографія в його доробку. Він уже написав життєписи Альберта Ейнштейна (2007), Бенджаміна Франкліна (2003), Генрі Кіссінджера (1992).

До речі, українські читачі скоро зможуть прочитати цей бестселер українською мовою. Чекати лишилося менше місяця.

Зеп. Філіп Шапюї. Щоденник (Zep. Philippe Chappuis. Carnet intime)

Весь західний світ знає художника Zep. Це один із найбільш успішних представників франко-бельгійської школи коміксів. Прикладом стилю цієї школи можуть бути класичні пригоди Тінтіна.

Причина успіху Зепа проста: він придумав легендарного персонажа Тітьофа (Titeuf).

І не просто придумав, а намалював про нього купу коміксів.

З 1992 року Тітьоф став одним із улюбленців франкомовної публіки. Кожен комікс користувався неабияким успіхом. Станом на 2008 рік комікси про Тітьоф перекладено 25 мовами. Всього в світі продано більше 16 мільйонів примірників альбомів коміксів Зепа.

Комікси Zep не лише перекладають і видають поза межами Франції. Його персонаж отримав друге життя в мультиках і в кіно.

Цього року Зеп вирішив "забути все". Чи то пак поділитись із шанувальниками наслідками цього забування.

"Щоденник" - це арт-бук, де Зеп показав нову грань своєї творчості. Це альбом ескізів художника, котрий по вихідним виходить на вулицю малювати.

Ескізи супроводжуються текстами. Звісно, важко переказувати арт-бук. Але для розуміння загальної ідеї варто згадати цитату Зепа з нової книжки: "Сподіваюся, мене зараз не попросять намалювати Тітьофа".

Патрік Мак-Доннел. Я… Джейн (Patrick McDonnell. Me ... Jane)

Дженет Вінтер. Спостерігач. Життя Джейн Гудолл з шимпанзе (Jeanette Winter. The Watcher. Jane Goodall’s Life With the Chimps)

Джейн Гудолл – вчений зі світовим іменем. Саме вона в 1960-ті роки почала досліджувати шимпанзе. Саме вона довела, що людиноподібні мавпи шимпанзе вміють виготовлювати знаряддя праці. Саме вона дала початок принципово новим дослідженням походження людини та життя тварин.

В США нещодавно вийшло аж дві дитячі книжки про Джейн Гудолл.

В книжках "Я… Джейн" і "Спостерігач" ідеться зокрема про маленьку Джейн. Автори намагаються зрозуміти, як маленька дівчинка стала дослідницею-новаторкою.

В книжках з’являється навіть легендарна іграшкова мавпа, з якої, можливо, почалася вся історія зі справжніми мавпами.

Автори чималу увагу приділяють емоційній складовій роботи дослідниці. Власне прагнення емпатії з об’єктом дослідження – це візитівка наукового підходу Джейн Гудолл.

Трохи про роботу Джейн Гудолл. Зверніть увагу на іграшкову мавпочку в її руках.

Ці книжки намальовано в різних стилях, але їх єднає спроба пов’язати досягнення дорослого з дитячими мріями. Щось подібне в Україні робить лише видавництво "Грані-Т" в серії "Життя видатних дітей".

Обидві книжки чудово підійдуть для читання та розглядання з маленькими читачами. Виявляється, іноді достатньо подарувати правильну іграшку… або книгу.

А що у нас?

В Україні нещодавно вийшли переклади книжок Ерленда Лу письменник презентував їх під час Форуму.

Для любителів мандрів щойно вийшла друком "Навколосвітня подорож вітрильником наодинці" Джошуа Слокама.

А для поціновувачам нехудожньої літератури може прийтися до смаку книжка "Перший олігарх" про Михайла Терещенка. Книжку написав його нащадок Мішель Терещенко. Фрагменти книжки легально доступні в мережі.

Так само до смаку можуть припасти перекладені книжки Тимоті Снайдера "Криваві землі" та "Червоний князь".

Перша книжка є світовим бестселером. "Криваві землі" є спробою нового погляду на масові вбивства на порубіжжі України, Білорусі, Польщі та країн Прибалтики протягом 30-40-х років ХХ століття.

Центральна теза книжки: помножити всіх жертв на один. Тобто "знову перетворити цифри на людей. А якщо ми на це неспроможні, то Гітлер і Сталін сформували не лише наш світ, а й нашу людяність".

Перші сторінки книжки можна погортати прямо зараз.

"Червоний князь" – книжка про життя Вільгельма Габсбурга. Він також відомий як Василь Вишиваний, який мало не зробив Україну монархією. Уявляєте, в Україні міг бути свій король. Початок історії можна прочитати цілком легально.

Інші цікаві прем’єри очевидно посядуть своє почесне місце на передноворічних книжкових полицях. Приємного читання!

В статті використано матеріали http://www.nytimes.com , http://www.zepounet.com/, http://www.janegoodall.org/, http://www.lemonde.fr/.

Реклама:

Головне сьогодні