Голлівудський блокбастер про Чорнобиль бойкотують

— 28 травня 2012, 13:29

Минулого тижня на кіноекрани світу вийшов фільм жахів "Заборонена зона", події якого розвиваються у Прип'яті. Однак у частини американської громадськості фільм "Заборонена зона" (оригінальна назва "Chernobyl Diaries") викликав стурбованість, пише Німецька хвиля.

Низка петицій, поширених у соціальних мережах, закликає бойкотувати картину. Графічний дизайнер з Флориди Яго Алайза в інтерв'ю Reuters розповів, що був шокований, побачивши, як у фільмі група молодих людей приїхала провести відпустку в чорнобильській зоні так, наче це Диснейленд.

Сюжет картини розвивається у закинутому українському місті Прип'ять, поруч з яким у 1986 році сталась найбільша атомна катастрофа в історії людства. Шість молодих туристів-екстремалів прибули на канікули в Україну та найняли гіда для екскурсії до Зони відчуження.

"Будь-хто, хто відвідує Чорнобиль, повинен виявляти таку саму повагу, як ніби він відвідує Освенцим або Музей червоних кхмерів у Камбоджі",- підкреслює Яго Алайза.

Кінопрем'єра, у тому числі в українських кінотеатрах, відбулась цього тижня. Особливо громадських активістів розлютили рекламні плакати нової стрічки, в яких міститься заклик: "Відчуй радіоактивні опади".

ВІДЕО ДНЯ

Алайза каже: "Чи розуміють продюсери, що це означає? Вони перетворюють реально жахливу ситуацію на жарт! Це абсолютне нівелювання реальності трагедії".

Виконавчий директор громадського об'єднання "Друзі Чорнобиля" у американському штаті Вісконсін Роберт Шюттпельц також категорично проти показу блокбастера Пелі.

Фільм продюсував Орен Пелі, відомий завдяки малобюджетному фільму жахів "Паранормальне явище", що приніс близько 200 мільйонів доларів касових зборів.

Пелі, який також написав сценарій до нового блокбастера, не розуміє критики. Він каже, що відзнята ним стрічка не є документальною й покликана розважати, а жодним чином не ображати когось.

Також Пелі повідомив, що отримав схвалення на зйомки від благодійної організації Хабад - Діти Чорнобиля зі штаб-квартирою у Нью-Йорку.

"Я не розглядаю цей фільм як негативний на кшталт: "О, Боже, довкола бігають мутанти, як можна з цього сміятися?" - сказала виконавчий директор гуманітарної організації Есті Херман.

Вона сподівається, що показ цієї стрічки допоможе підвищити загальну поінформованність у світі щодо чорнобильської трагедії та допомоги, якої потребують постраждалі унаслідок аварії.

Усі фото з kinopoisk.ru

Реклама:

Головне сьогодні