Співробітник ще одного заповідника публічно оголосила про тиск

— 16 серпня 2012, 16:47

Про це на своїй сторінці в Facebook учора, 15 серпня, написала провідний науковий співробітник Софії Наталія Синкевич, пишуть "Українські новини".

" Сьогодні мене в буквальному значенні слова змусили написати заяву за власним бажанням у Національному заповіднику "Софія Київська", погрожуючи звільненням за прогул і змушуючи моїх колег писати доповідні. Причина - критична стаття на діючого заступника з наукової роботи (Єлизавети Архипової - ред.), написана 2 роки тому", - повідомила вона.

Зі слів Синкевич, за останній місяць у такий спосіб було звільнено п'ять кандидатів і один доктор наук, а саме доктор історичних наук Надія Нікитенко, кандидат історичних наук Ірина Марголіна, кандидат історичних наук Ірина Преловська, кандидат історичних наук В'ячеслав Корнієнко, провідний науковий співробітник Михайло Нікітенко, головний архітектор Ольга Самойленко.

Причиною кадрової чистки є стара дискусія про час заснування Софії - попереднє керівництво дотримувалося тези про те, що монастир був побудований ще князем Володимиром, у той час як нинішнє - його сином Ярославом. Ці позиції важливі тим, що лягли в основу багатьох наукових робіт, а відповідно, й наукового авторитету українських істориків, у тому числі й нинішніх керівників заповідника.

Синкевич додала, що її стаття проти Архипової, що була опублікована два роки тому й стосувалася датування декору головного вівтаря, також була сполучною ланкою в концепції датування заснування Софії.

ВІДЕО ДНЯ

У коментарі Ukranews один із колишніх співробітників Софії заявив, що новий директор Олена Сердюк уже замінила все оформлення експозицій відповідно до свого розуміння. В основі його лежать праці історика Петра Толочка, видані ще в радянські часи, які приписують заснування Софії Ярославові.

Петро Толочко також відомий виступами проти переслідування Леоніда Кучми, він був членом громадської ради при Вікторові Януковичу.

Колишній співробітник також додав, що дирекція заповідника боїться звільняти людей з наказів, тому створила такі умови роботи, що ті змушені писати заяви за власним бажанням.

"Зате на сайті заповідника висить лист-запрошення на роботу вихованців П.П. Толочка - співробітників інституту археології", - додав він.

"Наука в заповіднику ліквідована як формально (усе відділи перестали бути науковими), так і за принципом "немає вчених, немає й науки", - повідомив співрозмовник Ukranews.

[L]Як відомо, у лютому міністр культури Михайло Кулиняк оголосив про рішення змінити керівництво провідних національних заповідників країни - Софії Київської, Києво-Печерської лаври й музею Тараса Шевченка.

Тоді ж з посади гендиректора Софії була звільнена Неля Куковальська, яка очолювала заповідник з 2000 року. Упродовж наступних декількох місяців вона намагалась поновитися на посаді через суди, однак у результаті все-таки була відсторонена.

Реклама:

Головне сьогодні