У Росії просять заборонити "Гру престолів"

— 15 червня 2015, 10:27

Про це пишуть "Известия".

Передбачається, що твори, які відповідають традиційним цінностям, отримають знак якості, а "шкідливі" твори - ні. Це буде орієнтиром для споживачів.

На думку депутата, очевидно, що одне з найшкідливіших творів, яке точно не отримає знака якості, - культовий серіал "Гра престолів".

Ідею підтримали в РПЦ і висміяли у творчому середовищі.

За словами Віталія Мілонова, зараз практично кожен твір, який робиться на Заході, працює на те, щоб зруйнувати традиційні цінності.

"У все талановите монтуються певні ідеологічні речі. Вони не впливають на зміст, щоб не здаватися нав'язливими. При цьому вони демонструють абсолютну буденність раніше неприйнятних ідей. Наприклад, у фільмі є лесбіянка або гомосексуаліст", - заявив Мілонов.

Він зазначив, що зазвичай такі речі не можна віднести до пропаганди, але вони "працюють на підсвідомому рівні".

"Я людина, взагалі-то, старого покоління. Я виріс, ще коли Бівіс і Батхед сміялися над гомосексуалістами і вважалося, що це весело", - зазначив Мілонов.

За словами депутата, "має бути сформована національна медійна ідеологія: що ми пропускаємо, що ми не пропускаємо, який ступінь державної безпеки ми хочемо забезпечити".

"Свобода слова - це всі красиві ярлики, за якими ховаються "канцерогенні добавки Е" в ідеологічному плані, - вважає він.

Мілонов також зазначив, що в "Іграх престолів" "кожен десятий персонаж сексуальний девіант".

"Саме через такі твори та їх популяризацію в нашу свідомість закладається нова матриця про те, що якісь речі і явища в порядку речей, - сказав він.

При цьому депутат зазначив, що не дивився жодної серії.

У прес-службі Міністерства культури РФ не змогли надати оперативний коментар щодо можливості розробки концепції.

Як відомо, одна із останніх серій 5-го сезону серіалу спричинила шквал критики через сцену зґвалтування Санси Старк її чоловіком Ремзі Болтоном. Зокрема, в своєму Twitter сенатор США Клер МакКаскілл написала: "Я закінчила з "Грою престолів"… Абсурдна сцена зґвалтування, огидна та неприйнятна".

Мартін відреагував на слова сенатора: "У мене є мільйони жінок-читачів, які приходять до мене та зізнаються у любові до жіночих персонажів твору. Деякі люблять Ар'ю, деякі - Дені, хтось любить Сансу, хтось любить Брієнну, а хтось любить Серсею. Тисячі жінок люблять Серсею, незважаючи на її очевидні недоліки. Хіба аби бути несексистом, потрібно зображувати рівноправне суспільство? Це не наша історія, а щось із наукової фантастики. І у 21-ому столітті Америка так само не егалітарна. Все ще існують бар'єри для жінок. Але це краще ніж те, що було".

Він також підсумував: "Я хочу зобразити боротьбу. Драма виходить з конфлікту. Якщо ви отримали утопію, значить ви написали доволі нудну книгу".

Реклама:

Головне сьогодні