Слабошпицький став одним із найбільш ризикових режисерів року

— 2 січня 2016, 12:26

Ризик є життєвою силою кінематографа, пише видання IndieWire. Без заповзятливих режисерів, які не хочуть лишатися у звичних рамках, не було би яскравого кіно.

Таким чином видання створило рейтинг найбільш ризикових стрічок і першу сходинку в ньому посіла стрічка "Плем`" Мирослава Слабошпицького.

"Плем'я" зяли у похмурій українській школі-інтернаті для глухих. Історія розказана мовою жестів, без голосу за кадром та субтитрами", - йдеться в описанні стрічки.

Ще до списку потрапили "Вікторія" Себастьяна Шіппера, "Мандарин" Шона Бейкера, "Син Саула" Ласло Немеша, "Білий Бог" Корнела Мундруцо, "Той, що вижив" Алехандро Іньяріту та "Таксі" Джафара Панахі.

Раніше стрічка очолила список 10 найкращих фільмів 2015 року, який представив американський журнал The Hollywood Reporter.

Нещодавно авторитетне американське видання про кіно "Dazeddigital" опублікувало рейтинг ТОП-20 найкращих артхаузних прем'єр 2015-го року. Стрічка "Плем'я" увійшла до списку.

Як відомо, режисер стрічки "Плем'я" Мирослав Слабошпицький отримав Державну премію імені Олександра Довженка на кінофестивалі "Молодість" за видатний внесок у розвитокукраїнського кіномистецтва.

Нагадаємо, раніше Слабошпицький за фільм "Плем'я" отримав 3 нагороди Тижня критики Каннського МКФ, у тому числі Гран прі.

Фільм завоював й інші винагороди, зокрема став лауреатом премії Sutherland Award Лондонського кінофестивалю, отримав нагороду на знаменитому AFI FEST, а також потрапив до списку найкращих 20-ти фільмів року, складеного виданням Sight & Sound.

На 19-му Міланському міжнародному кінофестивалі стрічку визнано найкращою художньою роботою 2014 року. Також фільм був одним із претендентів на подання від України на "Оскар", а видання "Rolling Stone" назвало його "найпотужнішою стрічкою року".

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні