3 дні та 2 ночі DniPRO GogolFest: що чекає на відвідувачів

— 10 вересня 2019, 17:18

У Дніпрі вперше відбудеться міжнародний фестиваль сучасного мистецтва DniPRO GogolFest.

Захід триватиме 3 дні та 2 ночі27-29 вересняі матиме декілька напрямків: театральний, музичний, візуальний, освітній, а також дитячу і нічну програми.

У Дніпрі вперше відбудеться міжнародний фестиваль сучасного мистецтва DniPRO GogolFest

Таким чином, Дніпро стане ще одним містом, яке долучилося до GogolFest Inoculation. Влітку цього року GogolFest відбувся у Маріуполі.

Ключові події:

ВІДЕО ДНЯ

27 вересня

Відкриття фестивалю – грандіозне шоу PRO dniPRO від режисера Влада Троїцького.

Перформанс "PRO dniPRO" – це колаборація таких музично-театральних проектів, як рейв-бенд ЦеШо (TseSho aka Teatr-Pralnia) та формація NOVA OPERA.

Ці два колективи засновані Владом Троїцьким і кожен сам по собі – вже дуже сильний культурний продукт, запитаний на міжнародному культурному ринку.

Останній рік Влад працює з ними спільно та створює потужні колабораційні продукти. Це гранд-події, як, наприклад, опера Nero на корабельному заводі у Маріуполі, або музичний перформанс "Сходи до.." на Потьомкінських сходах – спецподія ОМКФ 2019.

"PRO dniPRO" – це сильний масштабний акт, до створення якого причетні найкрутіші музиканти, актори, художники та технічні спеціалісти України.

"PRO dniPRO" – це фантазія геніального аналітика сучасності Влада Троїцького на тему Дніпра, його художнє відчуття міста та його майбутнього. Подія відбудеться ввечері на Площі Героїв Майдану, вхід вільний.

[BANNER1]

28 вересня

Спецподія у недобудованій станції метро "Центральна" та показ опери-реквієм IYOV.

Це містично-театральне дійство від режисера Влада Троїцького і композиторів NOVA OPERA Романа Григоріва і Іллі Разумейко.

У 2018 опера IYOV увійшла в ТОП-10 опер світу за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW, в якому змагалися 436 вистав з 55 країн.

Опера створена за книгою Іова зі Старого Завіту з використанням латинських сакральних текстів.

Книга Іова – не тільки розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності і пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється в оду життя. Цей твір особливо актуально в Україні саме зараз, адже безмежна віра Іова не тільки дає надію, а й повертає все, що втрачено під час випробувань.

IYOV – це містерія народження нового звуку усередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засноване на контрастною компіляції речитативів (в них використані фрагменти з українського перекладу книги Іова) та музичних номерів, написаних на латинські тексти Реквієму.

Музичним відкриттям твори стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри і використання ударних інструментів він може перетворитися на справжнє симфонічний оркестр, а часом навіть в генератор електронних звуків.

29 вересня

Вистава "Сон Аліси" від ЦСМ "ДАХ", виступи експериментального етно-електронного дуету OY Sound System та легендарного фрік-кабаре Dakh Daughters.

Сон Аліси – це театральна фантазія геніального драматурга та філософа KLIMa, втілена у життя Владом Троїцьким.

Ти ніби справді потрапляєш у сон – спочатку здається що чужий, але чим глибше занурюєшся, тим більше все що відбувається на сцені нагадує тобі проекцію власних історій, почуттів та переживань, що вже давно залишились в минулому.

Але вони не можуть зникнути нікуди, бо саме ці історії та проживання утворюють те "я", котрим ти є сьогодні. Вони ніби нитки, що вплелись у клубок твоєї душі та цей сами клубок утворюють.

Мимовільне сновидіння, занурення углиб власної пам'яті – коли спогади перетворюються в осмислення через ланцюжки асоціацій, виринають на поверхню власного "я" та розкриваються.

***

Нагадуємо, що мета GogolFest Inoculation – згуртувати міста в Україні за допомогою мистецтва та здійснити мрію про "нову Україну".

Фестиваль дозволить Дніпру розкрити потенціал створення великих мистецьких проектів та допоможе місту знайти свою сучасну айдентику з-поміж потужних промислових та водночас зручних для життя міст в Україні.

Назва нового фестивалю означає: Dni – буквальна транслітерація українського слова "дні", PRO – продакшн (створення, прогрес, процес, проекція).

Особливістю фестивалю є тісне сплетіння українського та іноземного сучасного мистецтва у формах резиденцій, перформансів та гепенінгів; унікальне використання просторів у site-specific проєктах.

Цьогоріч у Дніпрі виступлять театральні формації з Німеччини та Франції, організатори також обіцяють насичену та цікаву перформативну та освітню програми.

DniPRO GogolFest відбудеться у центральній частині міста, зокрема, на території кінокомпанії Contrabas та телеканалу UA:Дніпро. Організатори обрали нестандартні локації, що стануть сценографією для сучасних мистецьких проєктів.

GogolFest – міжнародний мультидисциплінарний фестиваль. За час існування, з 2007 р. до 2019 р., його відвідали 575 тис. глядачів, на 13 локаціях у 3 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.

Цьогоріч GogolFest увійшов у 20 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл.

Вас також може зацікавити:

Східний експрес для Гогольfest: як орендувати потяг і зробити з нього мистецтво

Про що цьогорічний GogolFest та чому він не у Києві. Розповідає директор фестивалю Максим Демський

Як перший в Європі арт-потяг "гоголівців" у Маріуполь віз

Як машини танцювали із людьми: балет кранів на ГогольFest і опера "Неро". Повне ВІДЕО

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні