У метрополітені Дніпра, на глибині 50 метрів, покажуть унікальний проект
Станція метро "Центральна" в місті Дніпро прийме музично-перформативне-візуальне дійство "ДніПРОметей Повсталий" в рамках DniPRO ГогольFest.
Подія, до створення якої долучилися сучасні українські композитори, музиканти, художники та перформери під керівництвом режисера Дмитра Костюминського, відбудеться у недобудованій станції 28 вересня.
Всю підготовку шахти та безпеку для артистів та глядачів забезпечують працівники "Дніпрометробуду".
Щоб потрапити в шахту, глядачі будуть заходити на територію "Дніпрометробуду", отримувати необхідне екіпірування (чоботи, шоломи, жилетки), далі проходити до спеціальних потужно-габаритних ліфтів та групами по 10 осіб спускатися на глибину 50 метрів під землею.
Станція метро "Центральна" прийме музично-перформативне-візуальне дійство |
Всього відбудеться 4 покази сайд-специфік проекту "ДніПРОметей Повсталий".
На 4 локаціях підземелля розкриватиметься 4 міфи про одіозну фігуру Прометея, який боровся за свободу людини перед божествами.
"Людина в принципі живе в закритих рамках, а тому з'явилося бажання її звільнити", – пояснюють автори проекту.
На 4 локаціях підземелля розкриватиметься 4 міфи про одіозну фігуру Прометея |
Проект "ДніПРОметей повсталий" в шахті станції "Центральна" – це інший погляд на метро, спроба переосмислити простір та його сутність.
Це змога зануритися в себе через проживання абсолютно інакшого до білого світу досвіду, та залишитися наодинці з власним "я".
Ідею до створення постановки режисеру дала книга Роберта Вілсона "Прометей повсталий. Психологія еволюції". У цьому творі автор оповідає про контури життя, які є етапами розвитку.
Це буде інший погляд на метро, спроба переосмислити простір та його сутність |
Глядач, потрапляючи в тунель, буде проходити етапи розмови з собою і ставити питання собі. Допомагати "занурюватися" у свою особистість буде особлива музика, написана композитором з Дніпра Дмитром Демченко спеціально для цього перформансу.
Завдяки OpenTheatre, постановку "ДніПРОметей повсталий" зможе подивитися кожен. Буде трансляція в інтернеті, також її в прямому ефірі показуватимуть ряд міських та всеукраїнських телеканалів.
Окремою подією навколо проекту буде перегляд прямої трансляції "ДніПРОметей повсталий" в Аерокосмічному центрі 28 вересня о 17:00 – на великому екрані, з потужним якісним звуком. Потрапити зможуть усі, хто матиме абонемент DniPRO ГогольFest.
Сайд-специфік проєкти – це візитна картка та покликання ГогольFest. Сила таких заходів в тому, що вони відбуваються не на класичній театральній сцені, а в непристосованих для цього місцях, що дозволяє по-новому взаємодіяти з глядачами і простором.
Стратегія фестивалю передбачає ревіталізацію міських просторів. Історичні, знакові, оригінальні локації – перетворюються на центри культурної активності, вбирають нових змістів, розкривають в собі нову рушійну силу. Внаслідок своїх генетичних особливостей та взаємодії з мистецтвом, такі локації стають унікальними явищами на культурній мапі не тільки міста чи України, а всього світу.
Історія ГогольFest від самого початку відбудовувалась саме завдяки сайд-специфік спрямуванню – починаючи від першого фестивалю у 2007 році на території сирих будівель майбутнього Мистецького Арсеналу в Києві.
Серед останніх сайд-специфік проєктів – балет кранів та гранд-опера Nero, які цього року в Маріуполі відбулись на території Азовського судноремонтного заводу.
Понад 600 глядачів стали учасниками фантастичного досвіду, коли протягом музично-перформативної постановки під воду занурювався промисловий корабельний док, де відбувалась вся дія та знаходились всі глядачі.
Вас також може зацікавити:
Східний експрес для Гогольfest: як орендувати потяг і зробити з нього мистецтво
Про що цьогорічний GogolFest та чому він не у Києві. Розповідає директор фестивалю Максим Демський
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.