Що подивитися у вересні: «Спадкоємці», «Коли диявол кличе тебе на ім’я», «Карнівал Роу», «Голий режисер» та ще три серіали

8332
7 вересня 2019

Ці серіали варто подивитися у вересні 2019 року.

Нагадуємо, що така добірка виходить кожну першу суботу місяця. 

Реклама:

Цього місяця можна отримати задоволення від продовжень "Спадкоємців" та "Мисливця за розумом".

Полоскочуть нерви також нова корейська містична драма "Коли диявол кличе тебе на ім’я" і абсолютне серіальне задоволення – "Голий режисер" від японських виробників, де вже готових крилатих висловів – на кожній хвилині ("Ніби ти ввічливо намагаєшся довести жінку до оргазму – ось ключ до продажів", "Ти хочеш весь час виплачувати борги за кредитами, чи будемо разом нести еротику в маси?").

"Голий режисер" враховує світове сприйняття кіно, і зроблений ніби спеціально для всіх решти, а не для японців, для яких більш органічним був би минуломісячний детектив "Твій хід".

Інші серіали нашої сімки – всуціль американські, таким чином британські посунилися в рейтингу.

Але кому все ж захочеться творів з Туманного Альбіону, дивіться комедію "Без копійки" (Brassic), або з Австралії – комедію "Щоденник водія Убера", або з Норвегії – фантастичний детектив "Іноземці".

Реклама:

"Спадкоємці" (Succession)

2 сезон. Показ: HBO, США

Один з топових минулорічних серіалів отримав такий самий другий сезон – це треба бачити!

Історія сім’ї, де голова і всі його спадкоємці – кубло змій та вовків водночас.

Брехня і лицемірство, грубість і вульгарність, жадоба влади і зрада, приниження і плазування – всі можливі людські гріхи тут складають одну цільні поверхню чорного дзеркала, в якому можна розгледіти себе, і побачити свої провини, спокуси і помилки.

"Спадкоємці" (Succession)

І це все – без фантастичності, лише з певною гіперболізацією відвертості.

Другий сезон продовжує історію короля медіапростору Логана Роя (Брайан Кокс, "Троя"). Але, користуючись шекспірівськими аналогіями, він – не король Лір, навпаки, він – Тіт Андронік: він не роздає, а "з’їдає", не помирає після інсульту, а, вийшовши з коми, знищує всі плани щодо захоплення своєї імперії.

Середнього сина Логан підчепив на крючок компромату, молодшого – купив, доньці пообіцяв головувати в свої компанії, а старший і так дурень, бо балотується в президенти.

Ідеальне змалювання ярмарку марнославства!   

"Коли диявол кличе тебе на ім’я" (Agmaga Neoui Ileum-eul Buleul Ttae)

Показ: tvN, Південна Корея

Класична драма, та в цьому випадку мелодрама загорнута у містику (така собі жанрова аналогія з "Привидом").

Відомий музичний геній Кореї, Ха Ріп, виявляється, вже як 10 років продав душу дияволу, маючи тепер славу, багатство і молодість. Але тільки за 5 днів до терміну розрахунку він про це згадує, і хоче порвати, спалити чи якимось іншими чином знищити контракт, наприклад, пропонуючи привести когось іншого замість себе.

"Коли диявол кличе тебе на ім’я" (Agmaga Neoui Ileum-eul Buleul Ttae)

І дияволу ця ідея подобається. Як раз поруч з Ха Ріпом з’являється дівчина, котра містичним чином поєднана з ним – саме її пісні диявол передавав Ха Ріпу...

Очевидно, що це не для всіх серіал, настільки він ментально інакше сприймається, хоча спільні, цілком людські речі роблять його достатнім для проникнення в корейську душу: до прикладу, головний герой жаліється, що до нього час від часу приходить явно та сама людина, тільки в різних образах, але завжди, коли він "стоїть на межі відчаю"; а диявол в серіалі цитує Воланда з "Майстра і Маргарити"...

Цікаво, попри дитинність і дивину.

"Мисливець за розумом" (Mindhunter)

2 сезон. Показ: Netflix, США

Кульмінація улюбленої теми Девіда Фінчера про серійних вбивць, де на перше місце виступає не пошук самих вбивць, а створення їхнього психологічного портрета.

Перший сезон в 2017 році комплексно, педантично і в деталях поєднав "Сім" і "Зодіак", наполягаючи на психологічній складовій в керунку розмовного кіно.

В другому – творці заглибилися в життя самих слідчих ФБР, копаючи вглиб особистих та сімейних проблем, що суттєво додало сюжетної напруги і емоційного ототожнення глядача з героями.

Коли слідчі роблять у в’язницях інтерв’ю з Девідом Берковіцем, Едмундом Кемпером, Чарлі Менсоном та іншими маніяками, а потім син слідчого сам бере участь у дивному вбивстві – історія не може не хвилювати, вказуючи на природу перетікання зла.

"Мисливець за розумом" (Mindhunter)

Фінчер продюсує весь серіал, в другому сезоні поставив перші три серії. І може саме йому належить ідея, щоб в серіалі роль Менсона зіграв Деймон Херріман, який місяць тому грав Менсона в фільмі "Одного разу в Голлівуді".

І у Фінчера він заворожує ледь не так само, як в житті.

"Темний кристал" (The Dark Crystal: Age of Resistance)

Показ: Netflix, США – Велика Британія

Це – беззаперечна "дивина місяця".

10 серій по годині кожна виконані в техніці лялькової анімації, а самі ляльки в більшості своїй фільмуються лише згори, без ніг.

Таким чином ми маємо щось середнє між серіалом "Альф" і фільмами Веса Андерсона "Острів собак" і Люка Бессона "5 елемент".

Але Netflix наважився на значно більший обсяг історії – він зробив новий, оригінальний і циклопічний паралельний світ чимось подібний до толкієнівського, й історія тут фентезійна, фантастична та пригодницька.

"Темний кристал" (The Dark Crystal: Age of Resistance)

Нічого подібного в кіно ще не робили, втім попри примітивізацію ляльок – у них не розвинена міміка, а їх рухи доволі кострубаті – деталізація їхніх костюмів та оточуючого світу вражає відразу і назавжди.

Особливим є те, що режисером всіх серій виступив той, хто добре розбирається в бойовиках, Луї Летер’є, режисер "Перевізника", "Неймовірного Халка" та "Ілюзії обману".

Він і справді дуже динамічно розвинув сюжет про темний кристал, основу світу, яку хочуть використати для особистого безсмертя потвори з іншої планети.

"Карнівал Роу" (Carnival Row)

Показ: Amazon Prime Video, США

Ще один разом з "Темним кристалом" дорогий і масштабний реліз літа – нео-нуар схрещений з фентезі.

Очевидна вікторіанська Англія (тим не менше, майже всуціль знята в Празі) слугує центром паралельного світу, в якому люди в урбаністичних умовах існують поруч з крилатими феями, рогатими (часом чорношкірими) фавнами та іншими химерними істотами.

Звісно, ксенофобія тут – основа конфлікту, а поліцейський Філострат (Орландо Блум) розслідує серію вбивств фей, що відбуваються кожні три тижні.

Посилює складність його життя тільки-но прибула в місто Віньєтт (Кара Делевінь), фея з минулого Філа, з якою він познайомився на війні зі злою державою Пакт і з якою ділив своє серце, та не дуже добре попрощався.

"Карнівал Роу" (Carnival Row)

В похмурій, дуже лондонській атмосфері в дусі кінця XIX сторіччя, як в серіалі "Вулиці Різника", народжується детектив а-ля Едгар По і його "Вбивства на вулиці Морг".

Якщо розвити образи і дати таким як Річард Харріс в ролі канцлера грати на повну – могла б вийти епохальна річ, ще й так соціально актуалізована.

"Голий режисер" (The Naked Director)

Показ: Netflix, Японія

8 серій першого японського серіалу для Netflix роблять маленьку і якісну революцію – візуально відверто, з гумором та інформативно показують зародження порно-бізнесу в Японії 80-х...

Талановитий продавець застає на гарячому свою дружини з коханцем, і має дивовижний у своїй істинності діалог, вартий оприлюднення на всіх бордах планети:

"Який сором!" – каже він.

"Сором тобі! – відповідає вона. – Бо ти жодного разу не довів мене до оргазму!".

Цей "шах і мат" – резюме безкінечних подружніх зрад і причина такої самої кількості розбитих надій та життів.

"Голий режисер" (The Naked Director)

"Секс – це дещо більше, ніж здається, – згодом чуємо ми чергову мудрість. – Потрібно вдовольняти таємні бажання".

І герой вирішує продавати "сексуальні бажання", спочатку у вигляді еротичних журналів, потім – незаконних порно-журналів, а пізніше й порно-фільмів...

Серіал можна розтягати на цитати та живі мудрості. А також використовувати як історичний матеріал: чого лише вартий факт "війни форматів" і програшу Betamax від Sony формату VHS від JVC.

"Футболісти" (Ballers)

5 сезон. Показ: НВО, США

Коли тобі набридло шукати щось нове, бери добре перевірене старе: п’ятий сезон "Футболістів" – це незмінний кайф, де продовжують вправно змішувати смачнючий коктейль з американського футболу, спортивного бізнесу і дотепної комедії.

Спенсер (Дуейн Джонсон) вже рік не спілкується зі своїм колишнім друзякою Джо (Боб Корддрі), тішиться компанією красуні на березі океану... але все ж повертається назад, і тепер, щоб особисто купити футбольну команду.

Ріккі Джеррета збиває машина, і він думає, що це Бог каже йому залишити спорт.

 "Футболісти" (Ballers)

Тігс потрапляє в перестрілку і його знімає камера, а Чарльз, як менеджер команди – немов між молотом і ковадлом...

Цікаво, що в цьому бурхливому вирі життя Олімпійських богів все ж передбачена і трапляється хвилинка-острівець спокою: герой Джонсона занурюється в своє минуле, в стилі мок’юментері розказує про життя, резюмуючи важливу річ – "страх поразки завжди переважає надії на перемогу, але питання в тому, що ти з цим страхом будеш робити?"...

Саундрек – окремий подарунок любителям хіп-хопу.

Ярослав Підгора-Гвяздовський, журналіст, кінокритик, редактор, спеціально для УП.Життя

Автор колажів Андрій Калістратенко

Вас може також зацікавити:

Велика маленька брехня... та ще 7 кайфових драматичних серіалів 

7 серіалів, які варто подивитися після "Гри престолів"

10 найкращих серіалів про політику

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.Реклама: