Суд доручив знести "храм-маф" біля Національного музею історії України

Марія Кабацій — 15 лютого 2023, 14:22

У середу, 15 лютого, Господарський суд міста Києва нарешті ухвалив рішення у справі про незаконний "храм-мафу" на території Національного музею історії України.

Як повідомив міністр культури Олександр Ткаченко, на сьогоднішньому засідання суд зобов’язав звільнити ділянку музею від незаконно збудованого "храму".

"Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню", – написав Ткаченко.

Також міністр додав, що "храм-кіоск" знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".

Попереднє засідання у справі про знесення "храму-мафу" відбулося минулого тижня, 8 лютого. На ньому сторона відповідача намагалася добитися відводу судді, а також дозволяла собі різкі заяви.

"Адвокат протилежної сторони запропонував знести Музей, бо там начебто немає нічого цінного", - розповідав після того засідання міністр.

Самовільне захоплення представниками Московського патріархату ділянки біля Десятинної церкви почалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох кіосків, а в 2012 році, за часів Віктора Януковича, почали "узаконювати" будівництво. Однак жодних дозволів ані на будівництво, ані на використання земельної ділянки релігійна організація не мала.

З 2020 року знести "храм-маф" своїм позовом вимагав Національний музей історії України, який також знаходиться поруч.

Читайте також: Маріїнський парк без Ватутіна. Пам'ятник радянському генералу нарешті знесли. ВІДЕО

Реклама:

Головне сьогодні