Олег Сенцов вперше за два роки особисто представив свій фільм на кінофестивалі

Марія Кабацій — 1 липня, 11:44
Олег Сенцов вперше за два роки особисто представив свій фільм на кінофестивалі
Gabriel Kuchta/Getty Images

Український режисер та військовослужбовець, колишній бранець Кремля, Олег Сенцов особисто приїхав представляти свій новий фільм "Реал" на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах. Це був перший виїзд кінематографіста-захисника за кордон за час повномасштабної війни.

Про це він розповів у своєму Facebook.

"Вперше за час війни приїхав у відпустку за кордон, на фестиваль в Карлові Вари, аби представити документальний фільм про трагічні події річної давнини "Реал", написав Сенцов.

ВІДЕО ДНЯ

Також він розповів, що напередодні прем'єри 30 червня зустрівся з чеським президентом Петром Павелом та актором Вігго Мортенсеном, який нещодавно гостював у Чернівцях.

Режисер Олег Сенцов та президент Чехії Петр Павел
Олег Сенцов та Петр Павел
Oleh Sentsov / Facebook

"Зараз критично важливо аби розмова про Україну тривала, бо це основа нашої підтримки, а також, щоб з'являлось розуміння того, в яких нелюдських умовах ми боремось з ворогом. Це потрібно не тільки людям за кордоном, а і нам самим, щоб перестати ховатися в світі мрій та ілюзій", підкреслив режисер.

Після зустрічі чеський президент зазначив, що новий фільм Сенцова є дуже важливим, бо реалістично показує війну в Україні. "Може розповісти більше, ніж десять репортажів або ціла книга", – цитує Павела "Радіо Свобода".

Вігго Мортенсен і Олег Сенцов у Чехії
Сенцов та Вігго Мортенсен
Oleh Sentsov / Facebook

Про фільм "Реал"

"Реал" – четвертий повнометражний фільм Олега Сенцова.

Режисер називає свою нову роботу нетиповою, адже створена вона була випадково. Увесь запис вівся на тактичну камеру Сенцова, а події відбуваються під час евакуації військового підрозділу.

Бій, запис якого ліг в основу стрічки, Сенцов зняв улітку 2023 року, коли його БТР був уражений ворогом. Тоді він опинився в найближчий траншеї та за допомогою радіозв'язку намагався організувати евакуацію з позиції під кодовою назвою "Реал".

Прем'єра фільму Сенцова Реал
Оплески після прем'єри фільму "Реал"
Arthouse Traffic

"Реал" – це не кіно в класичному його розумінні. Це шматок життя на війні, який був знятий випадково, але який показує його справжнє обличчя без прикрас та фальші", – розповідав режисер раніше.

Про фестиваль у Карлових Варах

Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (Karlovy Vary International Film Festival, KVIFF) відбувається щоліта у Чехії. Цього року проходитиме з 28 червня до 6 липня.

З 1956 року входить до подій "категорії А" – престижних міжнародних кінооглядів з неспеціалізованою конкурсною програмою.

Реклама:

Головне сьогодні