Археологи визначили призначення підземелля в центрі Острога

Анастасія Большакова — 11 липня, 13:25
Археологи визначили призначення підземелля в центрі Острога
Раніше археологи знайшли стародавню ливарню XVII століття й визначали, для чого використовували підземелля
Павло Нечитайло

В місті Острог Рівненської області археологи визначили, для чого використовували давню підземну споруду. Її виявили під час археологічної експедиції охоронної археологічної служби України. Також експерти змогли визначити вік інших артефактів, повідомляє Укрінформ.

Керівник експедиції Інституту археології НАН України Павло Нечитайло розповів, що в результаті розкопок знайшли фрагмент валу Острога. Його створили в XI столітті, а всередині виявили трипільські ями з посудом.

"В нижніх горизонтах розкопу була яма трипільської культури. За попередніми висновками кандидата історичних наук, фахівця з енеоліту Волині Дмитра Вертелецького, матеріали трипільської культури можуть датуватись 3600-3500 до н.е. Це фрагменти столового посуду, крем'яні знаряддя та зернотерка", – розповів Нечитайло.

ВІДЕО ДНЯ
ПІдземелля Острог
Підземелля мало декілька шарів, що свідчить про різні роки використання побудови
Павло Нечитайло

Виявлений раніше фрагмент підземелля має довжину 6 метрів, проте його склепіння було обвалене в часи побудови ливарні у XVII столітті. На підлозі археологи дослідили земельний шар, пов’язаний з останнім етапом функціонування печери.

"Тоді внаслідок пожежі чи якихось військових дій дерев'яна прибудова до підземелля згоріла і впала всередину. Там на рівні підлоги були знайдені матеріали першої половини XVII століття: фрагменти кахелю, керамічного та скляного посуду, цвяхи і деформовану свинцеву кулю. Подібні склепи та підземні галереї відомі в Острозі. Вони досліджувались в районі нового академічного корпусу та будинку культури", – додав археолог.

Трипільський посуд
Павло Нечитайло
Трипільський посуд
Павло Нечитайло
Трипільський посуд
Павло Нечитайло
Трипільський посуд
Павло Нечитайло

Нечитайло пояснив, що споруда проходила під оборонним валом Острога й була цікава тим, що могла функціонувати як таємний хід для гарнізону міста. Військо мало змогу здійснювати контратаки в облозі.

Крім того, експедиція визначила на валу фрагмент, з якого виднілися сліди від палиць огорожі-частоколу. Конструкції мали сліди пожежі, що підтверджує здогадки про воєнні дії в ХІ столітті. Павло Нечитайло зауважив, що деякі елементи валу планують музеєфікувати, зокрема ливарню.

Оборона Острога - огорожа
Такий вигля мають сліди від огорожі, створені в XI столітті
Павло Нечитайло

Раніше в центрі міста археологи знайшли одразу декілька артефактів та підземну споруду. Трипільський посуд та предмети побуту датували Х століттям, а ливарню – XVII століттям. Як розповів Нечитайло, дослідження цієї місцевості триває 2 роки. Давній Острог має свої збережені культурні шари, глибина яких сягає понад 3 метри. Раніше в цій місцевості віднайшли артефакти трипільської доби, монгольські знаряддя та багато іншого.

Реклама:

Головне сьогодні