У Мінздоров’я не бачать "таких проблематичних точок щодо нестачі ліків"

15
13 липня 2012

Про це на прес-конференції у п’ятницю заявила начальник Управління планування, фінансування, моніторингу централізованих заходів і конкурсних закупівель МОЗ Галина Довганчин.

"На зараз ми не бачимо таких проблематичних точок щодо нестачі ліків. У разі, якщо у нас виникає нестача ліків, заклад звертається і ми здійснюємо перерозподіл", - сказала вона.

За словами Довганчин, цього року бюджетом передбачено 90 мільйонів гривень на ліки для онкохворих діток.

Реклама:

"У минулому році це було 60 мільйонів. Проте дана сума недостатня, щоб покрити 100% потребу. Вона становить 130 мільйонів", - сказала Довганчин.

Вона додала, що зараз проведені тендери і укладені договори на 63 мільйони гривень і вже здійснюються поставки деяких препаратів.

"У 2011 році у нас проводились тендери у кінці третього на початку 4 кварталу, тому основні поставки здійснювались вже у цьому році. І є зараз достатньо залишків. Доставка по договорах здійснюється по урахуванню залишків з минулого року. На сьогодні залишки становлять близько 30%", - додала вона.

Водночас, волонтери заперечують дані МОЗ, стверджуючи, що лікарням катастрофічно не вистачає медпрепаратів.

Відповідного відкритого листа до президента, прем’єра і міністра охорони здоров’я підписали 201 волонтер і громадська організація.

У цьому листі зокрема зазначається, що з переліку медпрепаратів, що закуповує МОЗ, в областях вже відсутні 90%-95%ліків, а в Центрі дитячої онкогематології і Охматдиті –  80%.

Реклама:

Українська правда. ЖиттяРеклама: