МОЗ спростовує заяви активістів: процедуру тендеру ще не розпочато

15
19 вересня 2013

МОЗ формує номенклатуру лікарських засобів для лікування вірусних гепатитів та збирає заявки про потреби від регіональних закладів охорони здоров'я, аби надалі провести необхідні тендерні торги.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті відомства у четвер.

Оскільки процедуру тендеру ще не розпочато, тож, відповідно, і заявок для участі в них від виробників лікарських засобів для боротьби з вірусними гепатитами МОЗ України не отримало.

Реклама:

МОЗ просить громадські організації не лобіювати інтереси окремих виробників та не вводити в оману громадськість інформацією, щодо штучного обмеження кількості продавців ліків та маніпуляцій із тендерами з боку Мінздоров’я.

У відомстві пояснюють, що ведуть цілеспрямовану політику щодо здешевлення цін на лікарські засоби, що закуповуються за державні кошти.

Наприклад, на початку вересня 2013 року керівництво МОЗ та Європейського представництва компанії "MSD" в рамках робочих перемовин обговорили питання реалізації Державної програми по боротьбі з вірусними гепатитами, фінансування якої було ухвалено урядом.

Під час зустрічі представники "MSD" заявили про зниження ціни на пегільовані інтерферони для України у 2,5 рази, що дасть змогу додатково охопити лікуванням ще сотні хворих в рамках державного фінансування, на що у 2013 році заплановано 33,2 млн грн.

Це рішення також встановить ціновий тренд в Україні на такі лікарські засоби, що сприятиме загальному здешевленню ліків для хворих на гепатит та дасть змогу збільшити охоплення лікуванням в межах державного фінансування.

Також під час перемовин керівництва МОЗ України з компанією "MSD" було досягнуто домовленостей про зниження ціни на препарат Тенофовір/Емтрицитабін/Ефавіренз для антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованих на 30%.

Реклама:

Таким чином, зниження ціни на цей препарат, який належить до рекомендованих ВООЗ, дасть змогу вивільнити кошти для здійснення додаткових закупівель за програмою боротьби з ВІЛ\СНІДом.

Крім цього під час закупівель антиретровірусних препаратів 2013 року МОЗ України було досягнуто суттєвої економії – 23 517,03 тис. грн.

Подібні перемовини щодо здешевлення ліків ведуться й з іншими виробниками.

Як відомо, раніше громадські активісти заявляли, що у МОЗ почались маніпуляції із тендерами – чиновники обмежуюють кількість продавців ліків.

Активісти та народні депутати надіслали міністрові здоров’я Раїсі Богатирьовій листи з проханням пояснити, чому відповідно до рішення комісії тендерного процесу міністерства, на торги зможе податися представники лише 1 виробника.

Відтак – закупити міністерство зможе лише певний вид інтерферонів, що наряду з іншими використовуються для лікування гепатитів.Реклама: