25 хвилин ходьби можуть додати 7 років життя - вчені

— 31 серпня 2015, 11:12

Експерти галузі охорони здоров'я повідомили на Європейському конгресі кардіологів, що регулярні фізичні вправи можуть сповільнити старіння та збільшити середню тривалість життя, пише The Guardian.

За словами професора із успадкованих хвороб серця спортивної кардіології Санжая Шарма, для людини 50-60-ти років, помірні фізичні навантаження знижують ризик смерті від серцевого нападу вдвічі.

"Це дослідження є досить актуальним. Воно припускає, що регулярні фізичні вправи можуть сповільнити процес старіння. Ми ніколи не зможемо уникнути старіння. Але ми можемо виглядати молодшими у наші 70 років та можемо прожити до 90 років", - каже професор.

"Вправи "купують" вам від трьох до семи додаткових років життя. Це антидепресант, що покращує когнітивні функції і наразі вже є докази того, що це може затримати настання недоумства", - додає він.

Він також каже, що вправи несуть переваги, незалежно від віку чи стану людини. Кожній рекомендується принаймні 20-25 хвилин ходьби на день, "змішуючи" її із швидкою ходьбою чи повільним бігом.

ВІДЕО ДНЯ

Лікар каже, що якщо місце, куди ви йдете, знаходиться в 20-ти хвилинах ходьби, то краще пройтися, замість сісти у автобус.

Дослідження було проведене групою фахівців Університету Саар у Німеччині, які запросили до участі групу здорових людей, які не займалися фізичними вправами. Вони показали, що аеробні вправи, заняття високої інтервальної інтенсивності та силові навантаження мали позитивний вплив на маркери старіння. Крім того, вправи на витривалість та вправи високої інтенсивності можуть бути більш ефективними, ніж просто підняття важких речей, адже вони збільшують активність теломерази, яка, в свою чергу, допомагає відновити ДНК, яке старіє.

Навіть ті люди, які починають займатися у 70 років, мають менше шансів отримати передсердечну фібриляцію, порушення сердечного ритму, що впливає на близько 10% людей старше за 80 років.

За словами Крісті Детон з Кембриджського університету школи клінічної медицини, чим більше ви активні, і немає значення, коли ви почнете, тим більше користі буде. "Ми рекомендуємо людям, які мають серцево-судинні захворювання, інфаркт міокарда чи серцеву недостатність, бути фізично активними, бо це добре для них", - каже вона.

Тим не менше, одне із досліденя стверджує, що інтесивні, довготривалі вправи перевантажують процес захисту організму від запалень, тимчасово ставлячи під загрозу його здатність захищати себе.

Реклама:

Головне сьогодні