Зав'яжіть шнурки, почухайте спину - 5 простих тестів на гнучкість та рухливість

— 7 травня 2016, 10:00

А під час занять спортом обмежена рухливість може перешкоджати досягненню бажаного результату, призводити до перенапруження м’язів або навіть травми.

Наскільки ви гнучкі, можна визначити за допомогою простих 5 тестів.

Із ними знайомить сайт Daily Burn.

1. "Шнурки"

Сядьте на стілець, одну ногу витягніть перед собою та поставте на підлогу. Тримайте ногу рівною та спробуйте дотягтися і зав’язати шнурки на взутті (якщо їх нема, то уявні). Якщо у вас не вийде доторкнутися до пальців ніг, не згинаючи при цьому колін – у вас жорстке підколінне сухожилля. Це буває в багатьох людей та загрожує проблемами зі спиною.

Фахівці радять приділяти більше уваги розтяжкам для підколінних сухожиль та попереку. Також збільшенню рухливості сприяють глибокі присідання з вагою та розтяжки для стегон.

Фото ua.depositphotos.com (© Pecherskiy.kz)

2. "Реверсна їзда"

Під час паралельного паркування автомобіля або здаючи назад, ви повертаєте голову та шию. Зверніть увагу: якщо ви не можете подивитися, що відбувається позаду, без руху в талії, ймовірно, у вас скутість рухів м'язів грудей, шиї або верхніх м'язів спини.

Частіше робіть такі вправи як зведення лопаток, рух підборіддям та шиєю назад-вперед (голова при цьому рівна), розтяжка, коли зігнутими в ліктях руками ви спираєтеся на одвірок та змикаєте лопатки, злегка прогинаючись уперед.[L]

3. "Чухання спини"

Закиньте руку за голову та спробуйте почухати протилежну лопатку (правою рукою – ліву, лівою – праву). А тепер спробуйте дотягтися до цих самих точок знизу. Зі слів експерта Тари Ромео, часто буває так, що менш рухливим є "головний" бік людини, де м'язи більш розвинені.

Вона радить робити розтяжку для м'язів грудей, вправи з валиком для верхньої частини спини та плечей.

Фото ua.depositphotos.com (© lzf)

4. "До стінки"

Спробуйте, чи зможете ви стати спиною до стіни рівно-рівно, притиснутися одночасно потилицею, плечима, попереком та куприком. Якщо притислося все, крім голови, для вас є погана звістка: скоріше за все, у вас скутість грудних м'язів та слабка спина через тривале сидіння за комп’ютером, каже тренерка Жаклін Бреннер.

Вона радить регулярно виконувати цю вправу, при цьому рухаючи по стіні обома прямими руками – так, ніби ви лежите і робите "сніжного янгола". Також експерт рекомендує попрацювати над зміцненням м'язів спини.

Фото ua.depositphotos.com (© andresr)

5. "Пропозиція руки та серця"

Станьте на одне коліно, а другу ногу поставте перед собою. Нахиляйте коліно максимально вперед, не відриваючи стопи від підлоги. Якщо п’ятка почне підніматися, або нога повертатиметься всередину чи назовні, зупиніть рух. Труднощі під час виконання цього тесту говорять про те, що у вас скутість м'язів литок та погана рухливість гомілковостопного суглоба.

Нагадаємо, учені застерігають, що навіть регулярні заняття спортом не здатні захистити нас від шкоди, котру завдає нашому здоров'ю сидячий спосіб життя. Між іншим, дедалі більше світових компаній запроваджують у своїх офісах опцію роботи навстоячки – за столами трансформерами.

Реклама:

Головне сьогодні