МОЗ обіцяє вирішити проблему майже однакових зарплат лікарів і санітарок

— 3 березня 2017, 10:56

Збільшення мінімальної заробітної плати бюджетників призвело до того, що прибиральниці у медзакладах можуть отримувати практично таку ж зарплату, як лікарі й фельдшери.

Прибиральниці у медзакладах можуть отримувати практично таку ж зарплату, як лікарі й фельдшери. Фото business-idea.com.ua

Зміни, внесені до статті 95 Кодексу законів про працю України та статті 3 закону "Про оплату праці" щодо визначення мінімальної заробітної плати, призвели до порушення міжпосадових співвідношень у розмірі оплати кваліфікованої і некваліфікованої праці працівників бюджетної сфери, йдеться на сайті МОЗ.

[L]Щоб подолати "зрівнялівку" у фінансуванні кваліфікованих і некваліфікованих працівників, у відомстві запропонували кілька шляхів.

"Переведення медзакладів у статус комунальних некомерційних підприємств – найбільш оптимальний спосіб вирішення цієї проблеми", – заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Якщо заклад має такий статус, у нього є всі можливості для встановлення власної сітки заробітних плат, а отже забезпечувати їх диференціацію.

Крім того, у МОЗ пропонують забезпечувати диференціацію за допомогою надбавок. Вони можуть фінансуватися як з державного бюджету, так і місцевого. Допомоги в цьому питання Уряд просить у головних лікарів медичних закладів.

Також може допомогти автономія лікарень у плануванні штату працівників закладу та фонду оплати праці.

Цю автономію медзаклади отримали у 2016 році, коли було скасовано 33-й наказ.

За словами Павла Ковтонюка, галузь охорони здоров’я України стабільно утримує негативний рейтинг за рівнем середньомісячної заробітної плати працівників серед галузей економіки. Так, у 2016 році середня зарплата медиків становила 3368 грн. У той же час в промисловості цей показник на 75% вищий – 5910 грн., в освіті – 3787 грн.(+ 12 %), у сфері культури – 3732 грн. (+11 %).

Реклама:

Головне сьогодні