Депутати хочуть скасувати прохідний бал 150 зі ЗНО для медспеціальностей

— 23 червня 2017, 23:59

Група депутатів пропонує скасувати рішення Уряду про єдиний для контрактників та бюджетників мінімальний прохідний бал для вступу на медичні спеціальності – 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Депутати хочуть скасувати прохідний бал 150 зі ЗНО для медспеціальностей. Фото phodopus/Depositphotos

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун 23 червня у Facebook.

За її словами, МОЗ та МОН не отримали жодних звернень ані від абітурієнтів, ані від батьків студентів щодо рішення про збільшення прохідного балу ЗНО до 150 для спеціальностей "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація" та "Педіатрія" галузі знань "Охорона здоров’я".

Також не надходило пропозицій та зауважень ні від депутатів, ні від комітетів охорони здоров'я та освіти і науки. Хоча питання обговорювалося на круглому столі і парламентських слуханнях.

"Раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 балів. Це найнижчий прохідний бал серед усіх спеціальностей в Україні, і це головна причина того, що 37% випускників медичних вишів в цьому році не змогли здати міжнародний ліцензійний інтегрований іспит, який заплановано для введення в Україні як обов’язковий", – написала Супрун.

ВІДЕО ДНЯ

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я вважає, що контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його "додатково навчати", "допомагати з екзаменами" та "вирішувати інші питання", а наприкінці видати диплом, з яким цей "лікар" потім піде лікувати людей.

[L]"Відміна мінімального прохідного балу для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як "папірця", який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі у людей в лікарнях", – додала Супрун.

Натомість голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець наполягає, що підвищений прохідний бал скасують, з огляду на те, що до звернення депутатів дослухалися міністр освіти Лілія Гриневич та прем’єр Володимир Гройсман.

"Випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями… А всім, хто стурбований якістю підготовки наших лікарів, хочу сказати, що якісь майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному вузі, а не вступні бали ЗНО ! Хто не зможе вчитися - буде відрахований після першої чи другої сесії", – написала вона на Facebook.

Експерт з питань освіти Єгор Стадний також прокоментував нововведення МОЗу, вказавши на те, що попри досить велику кількість контрактників з низькими балами у медичних вишах, їх пересічний рівень суттєво вищий, ніж у контрактників на інших споріднених спеціальностях (насправді не лише споріднених).

Відповідно глобально проблема не у "поганих" контрактниках-медиках, проблема в тому, що "кращих" контрактників в Україні просто немає або недостатньо для заміни.

Раніше повідомлялося, що МОЗ спільно з Міносвіти визначили мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності на рівні, не нижче 150 балів з кожного сертифікату ЗНО.

Прохідний бал на рівні, не нижче, ніж 150 балів обґрунтовується дослідженням, проведеним колективом Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, БФ ТІМО і фахівцями провідних ВНЗ України в галузі освітніх вимірювань.

Суть дослідження полягала у встановлені співвідношення балів сертифікату ЗНО абітурієнтів та успішністю їх навчання на першому курсі ВНЗ.

Реклама:

Головне сьогодні