"У людини є ім'я!". Мама особливого сина закликає нікого не клеймити діагнозами

605
13 липня 2017

Діти, які народилися із синдромом Дауна, це особистості та маленькі люди.

Про це емоційно нагадує мама хлопчика Максима Наталя на своїй сторінці у Facebook.

Жінка є членом ВБО "Даун Синдром", яка об'єднує батьків таких діток. Однак написала пост, який вподобали та поширили багато людей, виключно від свого імені.

Реклама:

Наталя звернулася до друзів та загалом суспільства з проханням не називати таких діток словами "даунёнок", "даунятко", "синдромний", "хромосомний" та "даун".

"Мій син особистість, він дитина, маленька людина, якого теж, як і вас потрібно поважати.

Я хочу, щоб ви бачили перш за все його самого, а не його генетичну особливість - трисомії, синдром Дауна. Даун це прізвище лікаря, який вперше описав цей стан, а у Макса прізвище інше", – написала мама у пості.

Вона також процитувала лікарів та педагогів, які теж вживають таку термінологію.

"Еволюціонуйте! Уже пора, панове фахівці! Я дуже хочу, щоб діагноз, будь-який діагноз, не ставав "кликухою" або обзивалкою, навіть у зменшувально-ласкавій формі. Це образливо класифікувати людей, звертатися, згадувати про них пов'язаними з діагнозами назвами. У людини є ім'я, а не назва!", – зазначає вона.

Реклама:

Раніше організація "Даун Синдром" закликала народного депутата Олега Ляшка, який у своїх виступах некоректно і з очевидним дискримінаційним характером вживав слово "даун", утриматися від використання таких порівнянь, оскільки люди із синдром Дауна мають такі ж права як і будь-який українець.Реклама: