В Україні близько 30% фальшивих довідок про вакцинацію – експерт ЮНІСЕФ

840
14 травня 2018

В Україні – близько 30% фальшивих довідок про вакцинацію, заявляють у Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Про це Радіо Свобода заявила медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

 Фото:    didesign/Depositphotos

"Тобто в нас не лише охоплення щепленням невисокі, а ще й можна звідти прибрати кількість цих фальшивих довідок. Ми робили велике опитування як ЮНІСЕФ – цифри на диво високі.

Реклама:

Тому я остерігаюсь, що якщо в нас запровадять "силовий" метод вакцинації, то він призведе лише до ще більшого зростання фальшивих документів", – сказала  Булавінова.

Вона додала, що через спалах кору в Україні охоплення вакцинацією проти кору значно підвищилося.

"Люди стали в черги у поліклініки, щоб отримати вакцини. На кінець року охоплення було близько 95-97%, можна відняти фальшиві довідки, але все одно охоплення підвищилось", – повідомила експертка.

За її словами, вакцинацією проти дифтерії, правця і кашлюку охопили близько 50%.

"Це дуже низьке охоплення, жахливо низьке. Так само низьке охоплення і проти гепатиту", – додала вона.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні від початку року на кір захворіли майже 14 тисяч людей, більшість із них діти. За цей час від ускладнень кору померли восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих.

Реклама:

Нагадаємо, очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун хоче карати лікарів за видачу фальшивих довідок про вакцинацію.

Вона також заявила, що МОЗ буде ініціювати зміну законодавства, щоб передбачити додаткову відповідальність за невакцинацію.Реклама: