Закордонні клініки зможуть прийняти більше важкохворих пацієнтів з України

216
24 жовтня 2018

Відтепер закордонні клініки, в яких на рахунках є залишкові кошти, перераховані Україною за лікування важкохворих українців, зможуть приймати додаткових пацієнтів з нашої країни.

Зараз у черзі на лікування, яке не можна отримати в Україні, перебувають 59 українців.  

Ще близько 20 важкохворих пацієнтів зі списку отримають лікування

Реклама:

Фото Depositphotos/DragonImages

Міністерство охорони здоровя уточнює, що станом на 11 жовтня 2018 року на рахунках закордонних клінік знаходиться близько 70,2 млн грн. І це дозволить скерувати на лікування за кордоном ще близько 20 важкохворих пацієнтів зі списку.

Залишки на рахунках клінік за кордоном виникають у випадках, коли під час перебування на лікуванні в іноземній клініці стан здоров’я пацієнтів стабілізується і вони відмовляються від лікування, або коли у зв’язку з погіршенням стану здоров’я лікування провести неможливо.

Потрібні для цього правки, до вже діючої постанови, ухвалили на засіданні Кабінету міністрів у середу, 24 жовтня.

В Кабміні кажуть: щоб відправити на лікування всіх 59-тьох українців необхідно більше 200 мільйонів гривень.

Загалом цього року на лікування за кордон вже скерували 177 пацієнтів на загальну суму близько 491 мільйон гривень.

Реклама:

Раніше, Кабінет Міністрів перерозподілив додаткове фінансування програми лікування за кордоном. Завдяки цьому, на лікування вже скерували 34 важкохворих пацієнти.

На цьому в уряді заявили, що кошти у них закінчилися. Подальші зміни у бюджеті на лікування можливі лише, якщо Верховна Рада додатково профінансує напрям.Реклама: