Вчені наблизились до розгадки хвороби Стівена Хокінга. Дослідження

3639
27 лютого 2019

Видатний вчений Стівен Хокінг страждав на бічний аміотрофічний латеральний склероз або хворобу Лу Геріга.

Донедавна вчені не могли зрозуміти її причин, пише видання Medicalpress.

 Фото: Twocoms/Depositphotos

Однак, нещодавно вчені з Бейлорського медичного коледжу та Jun and Dun Neurological Research Institute of Texa's Childre Hospital провели дослідження, яке змогло прояснити механізм хвороби.

Реклама:

Згідно з дослідженням, через мутацію в генах білок убіквілин не регулює функцію лізосом, які відповідають за очищення клітин від відходів метаболізму.

Вчені експериментально перевірили цю теорію: плодові мушки з мутованим геном, який кодує убіквілин проявляли симптоми аміотрофічного склерозу.

"Ми дуже здивувались, коли зрозуміли, що лізосоми у мошок з мутацією не окислювались , а це означає, що ферменти, які б мали переробляти відходи метаболізму не були активовані й це призводило до накопичення "сміття", – пояснює один з авторів дослідження Муміне Шентурк.

Саме таке "засмічення" і може призвести до нейродегенеративних змін у мозку.

Коли вчені нагодували мошок кислотними наночастинками , щоб відновити кислотне середовище , процеси очищення у клітині покращились.

Тепер вчені мають перевірити, чи працює такий механізм у ссавців.

Реклама:

Вас також може зацікавити:

Ми не хочемо втрачати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я.Реклама: