Люди, які носять окуляри, дійсно розумніші – вчені

— 8 вересня 2019, 10:30

Стереотип, що люди з поганим зором більш здібні, ніж ті, хто має чудовий зір, існує дуже давно.

Але останнє дослідження довело, що насправді це не стереотип.

Стереотип, що люди з поганим зором більш здібні, існує давно. Фото SarkisSeysian/Depositphotos

Про це пише Daily Mail.

Учені з Едінбургзького університету знайшли прямий зв'язок між інтелектом і поганим зором, провівши найбільше світове генетичне дослідження когнітивних функцій.

Вони проаналізували генетичні дані понад 300 тисяч людей віком від 16 до 102 років з Австралії, Європи та Північної Америки.

ВІДЕО ДНЯ

Учасники дослідження мали пройти різноманітні тести на мислення, результати яких дозволили скласти загальну оцінку когнітивних здібностей.

Люди, які мали найкращі результати у тестах, на 30% частіше мали поганий зір, на відміну від тих, хто погано склав тести.

Дослідження також показало зв'язок між вищою когнітивною здатністю та генами, які, як відомо, відповідають за серцево-судинне здоров'я.

Більше того, команда вчених виявила 148 генів, пов'язаних з такими навичками мислення, як пам'ять, швидкість розумової обробки та орієнтація у просторі.

Про 58 з них ніколи не було відомо.

Учені стверджують, що результати дослідження можуть допомогти зрозуміти зниження когнітивних функцій і попередити розвиток деменції.

Вас також може зацікавити:

10 пар сонячних окулярів, які носитимуть тільки сміливці

Японці винайшли окуляри для схуднення

123-річний чоловік не носить окулярів і ходить без палички. Фото

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні