Оргазм чи лікування: для чого потрібен масаж простати

Катерина Хорощак — 19 грудня 2019, 11:41

Українські клініки запевняють, що масаж простати потрібен у разі "безпліддя, еректильної дисфункції, при простатиті, болю в попереку, і для профілактики застійних явищ в простаті".

Пошук англійською про масаж простати видає багато посилань на "ще один спосіб довести чоловіка до оргазму".

А офіційні медичні рекомендації з лікування цих станів ховсім не містять згадок про масаж як терапевтичний засіб. Лише як про допоміжну діагностичну процедуру.

Чи справді масаж простати необхідний, чи варто його робити при

 • простатиті,
 • безплідді,
 • еректильній дисфункції
 • чи болі в попереку,

розповідає на своїй сторінці у Фейсбук колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Офіційні рекомендації не радять також робити самомасаж, навіть як є бажання, відвага і віра в дієвість такого підходу. Фото: lisafx/Depositphotos

Простата — це залоза зовнішньої секреції. Вона створює більшість компонентів сперми і справді потрібна для фертильності. Простата складається з двох дольок, що оточують уретру в місці її виходу із сечового міхура.

Під час дослідження простати шляхом пальпації через пряму кишку можна не лише виявити опуклості чи збільшення, а сприяти відтоку, "дренажу" рідини з простати. Ця процедура може бути болючою. Масаж простати, якщо мова йде про діагностику, має робити лікар, спеціально навчений цьому.

Що може дати масаж

Його використовують, передусім, в діагностичних цілях, для дослідження секрету простати.

Масаж простати може бути у нагоді перед взяттям сечі для аналізу маркерів низки захворювань. Наприклад, застосування масажу простати при взятті сечі допоможе діагностувати інфекцію уретри чи простати.

Певне полегшення від масажу справді може статися завдяки відтоку рідини. Хоча проблеми він сам по собі не усуне. Просто були часи, коли такий досить інтимний масаж був єдиним засобом допомоги пацієнту.

Зараз, на щастя, є можливість лікувати пацієнта, а не ділянку тіла, і діяти за допомогою ефективних лікарських засобів і змін способу життя.

Масаж простати як лікувальна процедура не входить в жодні гайдлайни з урології.

Досліджень його ефективності досить мало. А ті, що існують, зроблені на маленьких вибірках, і ефективності масажу простати не доводять, тому їх не можна брати до уваги.

Тим не менше, в нас його чомусь призначають — за ваші ж гроші.

Масаж простати має свої ризики:

 • погіршення стану при гострому простатиті і бактеріємія (потрапляння бактерій в кров),
 • кровотеча,
 • запалення шкіри (целюліт, але не той, що ви подумали),
 • поширення метастазів раку простати, якщо це рак,
 • пошкодження прямої кишки,
 • синці.

Також робити масаж простати не можна, якщо є аденома (збільшення) чи рак простати та інфекційні хвороби сечо- і сім’явиносних шляхів. Загалом, лікарі не мають масаж (пальпацію) застосовувати інакше, крім як одноразово для діагностики.

Чи зцілює масаж простати хвороби

📌 Лікування простатиту.

Простатит — це запалення простати. Простатит буває різний: гострий бактеріальний, хронічний бактеріальний (найпоширеніший), хронічний неінфекційний із запаленням чи без нього (синдром хронічного болю куприка), та асимптоматичний.

Простатит може мати кілька проявів, з-поміж яких головними є

 • урогенітальний біль,
 • проблеми із сечовипусканням/сечотриманням,
 • психологічний дискомфорт
 • і еректильна дисфункція.

Також можуть боліти поперек чи куприк. Першою ланкою терапії є антибіотики, альфа блокатори та анальгетики, і наполегливість в проходженні курсу терапії — у разі хронічних станів швидкого покращення не буде. При гострому простатиті масаж взагалі протипоказаний, нагадуємо.

📌 Лікування безпліддя.

Причин цього стану ціла низка, і в кожному разі є свої лікувальні підходи чи допоміжні репродуктивні технології. Зовсім безнадійних випадків майже немає. Проте ані лікувальним, ані еротичним масажем простати тут не допомогти.

Справді, хронічний простатит чи обструкція (перетиснення) сім'яних каналів збільшеною простатою знижує фертильність чи навіть зводить її нанівець.

Тут допоможуть оперативне подолання обструкції, лікування хронічного простатиту, та заходи, спрямовані на покращення якості сперми.

📌 Біль у попереку.

У більшості випадків він зумовлений неправильною поставою чи тривалим утриманням нахиленого положення на роботі, як-от у кухарів чи хірургів.

Тут потрібні фізичні навантаження та зміцнення м’язів спини. Інколи простатит чи камені в нирках, або навіть панкреатит зумовлюють біль у попереку, але, знову ж таки, лікувати треба причину, а не ходити на сумнівні процедури.

📌 Еректильна дисфункція.

Найкращою профілактикою цього стану є регулярний секс, фізична активність, здоровий індекс маси тіла, відсутність вісцерального жиру та збалансований раціон.

Якщо щось із цього переліку випадає, масаж простати ерекцію не поверне.

Якщо еректильна дисфункція з’явилася внаслідок хвороби, наприклад, аденоми простати чи синдрому кінського хвоста (затискання пучка нервів, що виходить із термінального куприкового хребця), то масажувати нічого не треба.

Офіційні рекомендації не радять також робити самомасаж, навіть як є бажання, відвага і віра в дієвість такого підходу.

А ось від чуттєвої стимуляції простати свого партнера ніхто не відмовляє.

Простата справді є дуже чутливою ерогенною зоною, вартої уваги і ніжності за взаємною згодою. Оргазм внаслідок стимуляції простати може бути без еякуляції, чи із незначною, але дуже яскравим.

Вас також може зацікавити:

Чому виникає простатит та рак простати: тривожні симптоми і як вилікуватися

8 корисних звичок здорового чоловіка

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Головне сьогодні