Протималярійні препарати не ефективні проти COVID-19 – лист FDA

Наталiя Бушковська — 16 червня 2020, 13:44

Адміністрація з контролю ліків та харчових продуктів (FDA) написала листа, в якому заявляє, що припиняє використовувати протималярійні препарати хлорохін та гідроксихлорохін (Плаквеніл) для лікування COVID-19 як ліки, які можуть використовуватись у надзвичайних ситуаціях.

Лист було адресовано доктору Гері Л. Дісброу, директору управління перспективних біомедичних досліджень та розробок Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США.

21 березня 2020 року президент США Дональд Трамп виступив із заявою, що гідроксихлорохін у поєднанні з іншим препаратом – азітроміцином (AZ) може змінити ситуацію з пандемією коронавірусу.

30 березня Адміністрація з контролю ліків та харчових препаратів США (FDA) схвалила гідроксихлорохін та хлорохін для деяких пацієнтів з COVID-19.

Тепер контрадмірал та головна науковиця FDA Деніс. М. Хінтон пише, що згідно з новою інформацією, в тому числі даними, які отримали після проведення клінічних досліджень, вищезгадані протималярійні препарати не є ефективними в лікуванні COVID-19.

FDA припиняє використовувати протималярійні препарати хлорохін та гідроксихлорохін (Плаквеніл) для лікування COVID-19 як ліки, які можуть використовуватись у надзвичайних ситуаціях.

"Не має жодної різниці між лікуванням гідроксихлорохіном та звичайним стандартним доглядом за пацієнтом", пише Хінтон.

Також в листі йдеться про те, що ризики від прийому препаратів перевищують переваги, а запропонована доза лікування скоріш за все не має противірусного ефекту.

Тепер протоколи лікування США не рекомендують лікувати пацієнтів госпіталізованих з COVID-19 хлорохіном та гідроксихлорохіном.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я застерігала міністра охорони здоров'я України Максима Степанова щодо використання при лікуванні COVID-19 експериментальних препаратів.

ВООЗ навіть ставила під питання, чи має сенс взагалі витрачати ресурси навіть на дослідження цього препарату, не те що включати його в протоколи лікування.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні