МОЗ скасувало обмеження на партнерські пологи

Катерина Хорощак — 17 червня 2020, 17:18

Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №698, який встановлював обмеження у закладах охорони здоров’я на час карантину, зокрема, на партнерські пологи.

Про це повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин у Facebook.

"Минулого місяця ми звернулися до Міністерства охорони здоров’я із депутатським зверненням щодо припинення обмеження прав жінок на партнерську підтримку під час пологів, з дотриманням карантинних обмежень", – розповів Юрчишин.

За результатами розгляду звернення, МОЗ повідомило, що наказ скасовано.

"Це означає, що держава більше не вбачає необхідності в надмірних обмеженнях в медзакладах і немає підстав обмежувати права жінок, які мають право отримувати підтримку свого партнера у один із найважливіших моментів свого життя", – додає депутат.

Фото: olesiabilkei/Depositphotos

Водночас, за його словами, у місцевої влади відповідно до законодавства зберігаються повноваження щодо управління медзакладами на своїх територіях.

"Але, сподіваюся, вони не зловживатимуть цією потребою. Будемо це контролювати.

Жінки мають право на підтримку під час пологів, і це право повинно бути дотриманим", – каже Юрчишин.

На проблемі із місцевою владою також наголошує Євгенія Кубах, співзасновниця ГО "Природні права Україна".

"Заборона йде від місцевих управлінь і департаментів охорони здоров'я, і керівництво пологових виконує саме їхні настанови. Поки ці рішення не будуть скасовані, проблема буде лишатись", – додає вона.

Вас також може зацікавити:

Безоплатним пологам бути? 20 питань про пологи-2020

Партнерські пологи: що варто про них знати

Пологи і здорова дитина. Як вберегтися від лікарської халатності, насилля та байдужості

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні