Степанов вважає, що 112 мільйонів гривень на трансплантацію на рік вистачить

Наталiя Бушковська — 20 липня 2020, 09:43

В бюджеті передбачено 112 мільйонів гривень на фінансування питання трансплантації і в МОЗ вважають, що цього повинно вистачити до кінця року.

Про це на пресбрифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він також додав, що діагностика смерті мозку та створення центрів трансплант-координації – це одні з найголовніших викликів, які стоять перед впровадженням системи трансплантації в Україні.

"Перш за все у нас є нерозвиненість донорського етапу, яка пов'язана з відсутністю усталеної практики діагностики смерті мозку.

Хочу наголосити, що діагностування смерті мозку повинно відбуватися в будь-якому випадку незалежно від того, чи може бути ця людина донором чи ні.

Також питання лежить в площині розвитку трансплант-координації: у нас створено центр трансплант-координації й зараз нам треба створити такі центри й мережу трансплант-координаторів по всій країні.

Це люди, які безпосередньо займаються технічним забезпеченням питань трансплантації", розповів він.

Максим Степанов

Очільник МОЗ уточнив, що станом на 20 липня існує 19 лікарень по всій країні, які можуть робити органну трансплантацію і 6 лікарень, які можуть робити трансплантацію кісткового мозку.

Степанов також додав, що необхідно забезпечити лікарні відповідним обладнанням: газоаналізатори, лабораторії типування клітин тощо.

Нагадаємо, що 16 липня під час пресбрифінгу Степанов заявив, що в МОЗ є чіткий план щодо трансплантації, а в Україні також передбачається вперше можливість в Україні фінансування алогенної трансплантації кісткового мозку, зокрема, отримання донорського матеріалу із Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку.


Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні