Радуцький і його комітет нацькують Рахункову палату на МОЗ Степанова

2396
14 грудня 2020

Комітет з питань здоров’я нації направить звернення до Рахункової палати України про перевірку ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2020 році Міністерством охорони здоров'я для здійснення державних закупівель. 

Про це йшлося на засіданні Комітету, повідомляє прес-служба ВРУ. 

Зокрема аудит має бути здійснений у межах бюджетних програм забезпечення медичних заходів, окремих державних програм та за програмою "Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями". 

Депутатка Ольги Стефанишина на комітеті зазначила: "На сьогодні за кошти державного бюджету 2020 року в українські лікарні не поставлено жодний лікарський засіб".

Однак, за словами депутатки, у державному бюджеті на цей рік передбачено майже 10 мільярдів гривень на фінансування 1350 найменувань і 38 програм.

Комітет просить Рахункову палату провести аудит. Фото - depositphoto

"На сьогодні, за даними з відкритих джерел, ще не завершені тендери по 351 позиції, навіть не оголошені тендери по 91 позиції, це може призвести до переривання лікування хворих і воно вже є в деяких областях", зазначає Стефанишина. 

Однак міністр охорони здоров'я Максим Степанов не визнав існування такої проблеми. 

За його словами, протягом 2020 року відбулась поставка ліків за програмами, які не були виконані у 2017, 2018 і 2019 роках, на 6,1 млрд грн і до кінця року очікуються поставки ще на 1,2 млрд грн.

"Всі номенклатури були затверджені наприкінці травня – початку червня 2020 року. 

Так сталося, оскільки в квітні місяці, коли я прийшов на посаду, у нас не було навіть номенклатури потреби 2020 року, і її треба було терміново зібрати, пояснює міністр. 

У нас не існує проблематики про жодному лікарському засобу. Зрозуміло, що інколи виникають ситуації, коли починають закінчуватись лікарські засоби в деяких регіонах, але в такому випадку ми відразу робимо перерозподіл з інших регіонів де є залишки".

Вас також може зацікавити:

З 2021 року "швидка" приїжджатиме на деякі виклики не одразу: плани МОЗ на "екстренку"

Гроші загубили пацієнта: що насправді відбувається на другому етапі медреформи

Максим Степанов: У нас не буде жодної "уравніловки", ми йдемо саме в реформування медицини 

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.