В Україні спростили процедуру вакцинації підлітків проти COVID-19
В Україні скасували вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для отримання вакцини проти COVID-19 дітям від 12 років.
Міністерство охорони здоров’я ухвалило відповідний наказ № 64 13 січня 2022 року, повідомили у відомстві.
Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12-17 років проти COVID-19, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення.
Адреси та контакти центрів та пунктів можна знайти на сайті "Все про вакцинацію проти COVID-19 в Україні" або за тел. 0 800 60 20 19.
Фото: vschlichting/Depositphotos |
На вакцинацію із собою треба брати свідоцтво про народження (для дітей 12-13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14-17 років) для того, щоб дані про щеплення внесли до електронної системи охорони здоров’я.
Дітям 12-13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.
Для вакцинованих проти COVID-19 також є можливість генерації дитячого COVID-сертифікату.
Водночас у МОЗ попереджають, що вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем, залишається важливим, адже захищає дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб.
До 12 років (включно) діти в Україні мають отримати щеплення:
- від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації);
- туберкульозу (1 доза, завершений курс);
- кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);
- дифтерії, правця (5 доз);
- кашлюка (4 дози, завершений курс);
- поліомієліту (5 доз);
- хіб-інфекція (3 дози, завершений курс).
У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза), а у 16 – зробити щеплення від дифтерії та правця, яке буде потрібно повторювати кожні 10 років.
Нагадаємо, в Україні дозволили щепити дітей від 12 років проти COVID-19 у жовтні 2021 року вакциною Pfizer за умови наявності в них усіх обов’язкових рутинних щеплень.
З квітня 2022 року в Україні можуть почати вакцинувати проти COVID-19 дітей від 5 років.
Вас також може зацікавити:
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.