Вчені знайшли ймовірну причину задишки після COVID-19
Вчені виявили аномалії в легенях, які можуть пояснити, чому деякі пацієнти, що перехворіли на COVID-19, страждають на задишку навіть після одужання.
Дослідження, в якому взяли участь 36 людей, проводять вчені Оксфордського університету, повідомляє The Guardian. Робота вчених ще не отримала незалежної оцінки.
Науковці з'ясували, що COVID-19 може викликати мікроскопічні ушкодження легень, які не можна виявити за допомогою звичайних тестів.
Задишка є симптомом у більшості пацієнтів з Long COVID, але поки не зрозуміло, чи пов’язано це з іншими факторами, зокрема, структурою дихання, втомою чи чимось більш фундаментальним.
Фото: 9nong/Depositphotos |
Під час дослідження вчені порівняли три групи пацієнтів: людей з постковід, які мають задовільні результати КТ, людей, яких госпіталізували з COVID-19 більше 3 місяців тому і які не хворіли довго, та здорових людей.
Щоб побачити аномалії, вчені робили пацієнтам магнітно-резонансну томографію (МРТ), оскільки КТ показувало нормальну структуру легень.
Початкові результати виявили, що у пацієнтів з Long COVID спостерігаються значні порушення транспортування кисню з легень у кров, навіть якщо інші тести вже були негативними.
Подібні відхилення виявили і у пацієнтів, які були госпіталізовані з важкою формою COVID-19.
Вчені зробили висновок, що вірус викликає певну стійку аномалію в мікроструктурі легень або їхніх судинах.
Дослідники припустили, що такі функції легень, як-от обмін вуглекислого газу та кисню, можуть бути порушені, навіть якщо структура легень виглядає нормальною.
У майбутньому дослідники планують перевірити свої висновки на більшій кількості пацієнтів.
Докторка Луїза Зігфрід, спеціалістка із охорони здоров'я в Оксфордському університеті, яка не брала участі в дослідженні, сказала, що результати підтвердили необхідність комплексного діагностичного обстеження тих, у кого тривають симптоми.
"Ці ранні висновки дійсно цікаві і відповідають іншим новим даним про дефекти легеневої перфузії після інфекції Sars-CoV-2, які спостерігаються у дорослих, а також у підлітків", – сказала вона.
Вас також може зацікавити:
Вчені з’ясували, чи буває Long COVID у дітей та скільки часу тривають симптоми
Long COVID: пацієнти втрачають працездатність на 6 місяців – дослідження
Вимірювання кисню при COVID-19. Чи варто купити пульсоксиметр?
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.