Померла у приймальному відділенні: на Сумщині судитимуть медиків, які відмовилися госпіталізувати літню жінку

Яна Осадча — 9 листопада 2022, 20:28

На Сумщині двоє лікарів відмовилися госпіталізувати 78-річну жінку у критичному стані, що призвело до смерті пацієнтки.

Про це повідомили у поліції Сумської області.

19 квітня 2020 року "швидка" доставила жінку у Сумський медичний клінічний центр інфекційних хвороб з підозрою на пневмонію.

"Пацієнтку оглянула лікар-інфекціоніст, яка також провела експрес-тест на COVID-19. Лікар виключила інфекційне захворювання, після чого виписала направлення для подальшої госпіталізації хворої, оскільки рівень цукру в крові пацієнтки був критично високим", – кажуть у поліції.

Фото: spotmatikphoto/Depositphotos

Однак лікар-терапевт не впустив медиків з хворою у приймальне відділення та в грубій формі став вимагати від колег везти хвору в інше відділення і заявив, що не довіряє результатам тесту на коронавірусну хворобу.

Медики "швидкої" повезли жінку в обласну лікарню, про що попередньо повідомили персонал та розповіли про критичний стан пацієнтки.

Однак двері до приймального відділення були зачинені, а через 10 хвилин вийшов лікар-анестезіолог, який також відмовився госпіталізувати стареньку, посилаючись на карантинні обмеження.

Пацієнтку перемістили у приймальне відділення, де вона померла, а лікарі "швидкої" викликали поліцію. З’ясувалося, що смерть пацієнтки настала внаслідок ускладнень, зумовлених запальним процесом в нирках на фоні цукрового діабету.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом неналежного виконання медиками своїх професійних обов’язків, що спричинило смерть хворої (ч. 1 ст. 140 КК України), провела розслідування та направила обвинувальний акт до суду.

Лікаря-терапевта та лікаря-анестезіолога, які відмовились госпіталізувати літню жінку у критичному стані, судитимуть.

Нагадаємо, у Києві судитимуть акушера-гінеколога, якого звинувачують у смерті новонародженої дитини.

Читайте також: За який час має приїжджати швидка під час воєнного стану? Відповідь МОЗ

Реклама:

Головне сьогодні