Препарат "Постинор" для екстреної контрацепції не виключать зі списку рецептурних – Ляшко

Анастасія Поя — 8 травня 2023, 17:03

Препарат "Постинор", який приймається для екстреної контрацепції, не виключать зі списку рецептурних ліків.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами 8 травня.

Вивести медичний препарат з переліку рецептурних неможливо, якщо це рішення виробника, як у випадку з препаратом "Постинор".

"Не можна визначати чи може лікарський засіб видаватися без рецепту, якщо виробник цього лікарського засобу, зокрема той, хто подавав його на реєстрацію, визначає засіб рецептурним", – зазначив Віктор Ляшко.

Фото: bukhta79/Depositphotos

За словами міністра, безрецептурний відпуск рецептурних препаратів призводить до самолікування, яке потім ускладнює шанси вилікувати пацієнта.

ВІДЕО ДНЯ

Утім, посилений контроль за відпуском рецептурних препаратів буде після завершення воєнного стану в країні.

"Ми не заходимо в політику якогось жорсткого регулювання без розуміння яка кінцева мета. У нас чітка мета – забезпечити доступність, якість та безоплатність медичної допомоги.

Самолікування великою кількістю препаратів, які хтось підказав або хтось на папірці написав і сказав що це ок", – сказав міністр.

Впровадження електронних рецептів, а також посилений контроль за відпуском рецептурних медикаментів у майбутньому будуть "заводити" в програму реімбурсації, щоб держава могла відшкодувати вартість препарату.

Раніше ми розповідали позицію медиків щодо того, чи варто відпускати екстрені контрацептиви (зокрема, препарат Постинор) за рецептом.

Читайте також: Постинор, Німесил, спирт. Які ліки будуть за рецептом з 1 квітня та чи варто хвилюватися

Реклама:

Головне сьогодні