Чи потрібно ізолювати вакциновану дитину після контакту з хворим на вітрянку? Пояснює МОЗ

Тетяна Денисенко — 31 травня 2023, 12:30

Вакциновану проти вітрянки дитину після контакту з хворим зазвичай не потрібно ізолювати від інших.

Імунна система наймолодших завдяки щепленню "зупиняє" інфекцію на вході в організм, нагадують у Міністерстві охорони здоров’я.

"Не буде ні інкубаційного періоду, в останні дні якого людина стає "заразною", ні самої хвороби", – зазначають у відомстві.

У дітей, які отримали дві дози вакцини проти вітрянки або вже колись перехворіли на недугу, симптоми з’являються вкрай рідко. У будь-якому випадку висипання в них незначні та швидко минають.

Фото: belchonock/Depositphotos

Якщо ж у щепленої дитини через певний час після контакту з хворим все ж з'являться симптоми вітрянки, то її таки потрібно ізолювати її від інших. Адже вона зможе їх заразити хворобою.

РЕКЛАМА:

Карантин можна буде закінчити через добу після засихання останнього пухирця на тілі.

Людей, які мали контакт з хворим на вітрянку, закликають до екстерної вакцинації. Це стосується тих дорослих і дітей, які не мали щеплення проти недуги, не хворіли на неї та не вакцинувалися раніше. Або ж тих, хто просто не знає такої інформації. Бажано це зробити протягом перших 3-4 днів.

Це не лише допоможе сформувати імунну відповідь на інфекційне захворювання, а й суттєво полегшить перебіг недуги. Також у вас з’явиться шанс не захворіти взагалі.

Нагадаємо, вітрянка – це гостра вірусна хвороба, яка переважно вражає дітей і може супроводжуватися ускладненнями, які негативно впливають на шкіру, нервову систему та легені людини.

Читайте також: Не розчухати до шрамів: як зменшити свербіж під час вітрянки

Реклама:

Головне сьогодні