Науковці вирахували максимальні температуру та вологість, які може витримати людське тіло

4281
10 серпня 2023

Вчені визначили максимальну температуру та вологість, яку може витримати людське тіло.

Навіть здорова молода людина може померти після шести годин у температурі 35°C у поєднанні зі 100% вологістю. Але нове дослідження показує, що поріг може бути значно нижчим, повідомляє Medical Express.

Піт – це головний інструмент організму для зниження внутрішньої температури. Якщо волога не виділяється, у людини стається тепловий удар, згодом відмовляють органи та може наступити смерть.

Реклама:

35°C тепла та 100% вологості реєстрували понад десяток разів в Південній Азії та Перській затоці, повідомив AFP Колін Реймонд з Лабораторії реактивного руху NASA. На щастя, рекордна спека тривала лише кілька годин. 

 Фото: roboriginal/Depositphotos

Але екстремальна спека не обов’язково повинна бути близькою до такого рівня, щоб вбити людей. Кожна людина має власний поріг залежно від віку, здоров’я та інших соціальних і економічних факторів. Наприклад: 

  • маленькі діти погано реагують на підвищення температури тіла, а відповідно і на спеку;
  • старші люди мають менше потових залоз;
  • люди, яким доводиться працювати на вулиці за високої температури.

Крім того, під час спеки на стан людей впливає можливість охолоджувати тіло час від часу, наприклад, під кондиціонером. А також чи вживають воду – це допомагає уникнути зневоднення.

Під час дослідження науковці використовували "вологий" термометр, тобто клали термометр у вологу тканину, щоб подивитись, як вона висихає.

Теоретична межа виживання людини може відповідати 35°C та 100% вологості або ж 46°C при 50% вологості.

Але вчені у США вирішили виміряти реальну межу температури для людини. Вони залучили молодих та здорових людей, експеримент провели у тепловій камері.

Реклама:

Науковці виявили, що учасники досягли своєї "критичної межі навколишнього середовища", коли їхнє тіло переставало стримувати підвищення внутрішньої температури на фоні спеки. За вологим термометром це було 30,6°C, що значно нижче, ніж раніше теоретичні 35°C.

Нагадаємо, раніше науковці пояснили, що аномальна спека спричинена глобальним потеплінням. По всьому світі у липні реєстрували температурні рекорди. Наприклад, у Китаї зафіксували 52°C.

Крім того, спека може посилити існуючи недуги, заявляли в ВООЗ.

Читайте також: Що відбувається з тілом під час спеки: як охолодитися, що їсти та як заснутиРеклама: