Джерело спалаху гепатиту А на Вінниччині досі не встановили, але є припущення – МОЗ

Ірина Батюк — 16 листопада 2023, 18:58

Станом на 16 листопада достеменно не відомо, що стало джерелом спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині. Водночас у МОЗ припускають, що збудник міг бути у водопровідній мережі.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в онлайн-інтерв’ю медичній експертці ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

"Чітко не встановлено джерело, з якого розпочався спалах. Були розглянуті різні варіанти. Найбільшу перевагу надаємо варіанту з водопровідною мережею, але імовірність харчового шляху передачі також не виключаємо", – сказав міністр.

За його словами, ситуація з реагуванням на спалах гепатиту А продемонструвала, як змінилася система охорони здоров’я України.

Фото: motortion/Depositphotos

"Ми переключилися на запровадження протиепідемічних заходів, які швидко могли б дати результат. Наприклад, хоч по водоканалу й не виявили збудника, але відразу запустили гіперхлорування. Це потенційно могло знищити й інші збудники (які там ще могли бути – ред.), тому надалі ми їх і не виявили", – пояснив Ляшко.

Він додав, що передача інфекції відбувалася побутовим шляхом – найбільше хворих виявили серед родини і контактних осіб інфікованих.

"Зараз увесь зібраний обсяг інформації аналізують. Ретроспективно ми все одно "вийдемо" на нульового пацієнта і зрозуміємо, яким було джерело (інфікування – ред.)", – заявив очільник МОЗ.

За словами Ляшка, спалах гепатиту А на Вінниччині також змусив його зробити висновки щодо функціонування бригад екстреного реагування.

"У четвер міністр поставив завдання відправити бригаду екстреного реагування у Вінницю. У п’ятницю вони зібралися, щоб обговорити, як (це зробити – ред). У суботу готують документи. У неділю ж уже не будуть виїжджати, то поїдуть у понеділок. Тобто, бригада екстреного реагування три дні їхала до вогнища, якому потрібна була їхня допомога", – нагадав Віктор Ляшко.

Він стверджує: система повинна працювати не так, тому певні алгоритми роботи буде змінено.

"Ми живемо в сумбурному світі і бригади екстреного реагування повинні реагувати екстрено", – наголосив міністр.

Нагадаємо, 16 листопада випадок гепатиту А зареєстрували також на Волині.

Читайте також: Які обмеження залишаються у пацієнтів після гепатиту А? Відповів Кузін

Реклама:

Головне сьогодні