У МОЗ назвали інфекції, які вже майже не реагують на антибіотики

Олена Барсукова — 18 грудня 2023, 18:09

У 2050 році антибіотикорезистентність може забрати до 10 мільйонів життів щороку, каже перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Лікар розповів "Українській правді. Життя", які інфекції вже майже резистентні до антибіотиків, і яка в цьому небезпека.

"Найбільш проблемні збудники – це Ацинетобактер бауманії, це Клебсієла пневмонії, Ешерихія колі і Паличка синьогнійна. Вони мають найвищий рівень резистентності не лише в Україні, але й у всьому світі", – каже Дубров.

Ці бактерії можуть спричинити цілий спектр захворювань: від кишкових та урологічних інфекцій до запалень ран і гнійних процесів в організмі.

"Пневмокок, основний збудник пневмонії, вже має резистентність 10%-25% навіть у країнах Європи до синтетичних пеніцилінів, чого не було 5 років тому", – додає Дубров.

Читайте також: "Ми можемо побачити, як від пневмонії помирають наші онуки". Заступник глави МОЗ Дубров про приховану небезпеку антибіотиків

Фото: alexraths/Depositphotos

Найчастіше ці збудники можна "підхопити" у відділенні інтенсивної терапії. Але нині інфікуватись можна і в позалікарняних умовах.

"Ешерихія колі (кишкова паличка), Клебсієла пневмонії (паличка Фрідлендера) – це типові мешканці нашого шлунково-кишкового тракту і представники родини ентеробактерій. Вони вже взагалі не чутливі до антибіотиків.

Навіть сучасні антибіотики, які з'явилися декілька років тому на фармацевтичному ринку, вже не діють на паличку Фрідлендера", – каже заступник міністра.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я також відстежує динаміку антибіотикорезистентності у світі. У 2022 році новий аналіз Глобальної системи нагляду за резистентністю до протимікробних препаратів та їх застосуванням (GLASS) виявив тривожні показники.

Система проаналізувала середні показники у 76 країнах. Кишкова паличка третього покоління має 42% резистентності до цефалоспоринів, а золотистий стафілокок має 35% резистентності до метициліну.

Також зростає кількість резистентних до ліків грибкових інфекцій. "Особливе занепокоєння" у ВООЗ викликає поява і поширення мультирезистентної Candida auris – інвазивної грибкової інфекції.

Читайте також: Безконтрольне вживання антибіотиків. Чим це загрожує?

Реклама:

Головне сьогодні