15 операцій і зупинка серця: дівчинка з Донеччини 10 років провела у лікарні через вроджену патологію

Ірина Батюк — 19 грудня 2023, 13:42

Життя дівчинки-підлітка Влади з Донецької області врятувала трансплантація нирки. Через важку вроджену патологію сечового міхура дівчинка 10 років перебувала в лікарні.

Вроджену патологію в дівчинки діагностували ще в ранньому дитинстві, коли вона призвела до проблем із нирками, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

У 2013 році стан Влади стрімко погіршився, тож їй почали проводити гемодіаліз.

Після вторгнення Росії в Україну у 2014 році мама перевезла доньку до Харкова – там в одній із місцевих лікарень дівчинку лікували упродовж двох років. Згодом її направили в Київ – у Національну дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит", де Влада провела ще майже 8 років.

Влада з мамою провели у лікарні 10 років

Процес лікування був складним. Владі довелося пройти через всі види замісної ниркової терапії та формування судинних доступів. Вона перенесла 15 операцій, зупинку серця, набряки легень, дівчинку неодноразово реанімували.

"Мені не можна було пити понад 100 мілілітрів води на день, бо мої нирки не працювали. Гемодіаліз проводили тричі на тиждень, кожна процедура тривала по 4-6 години. Я навіть не уявляла, як це – жити поза лікарнею і без гемодіалізу", – розповідає дівчинка.

Єдиним порятунком для неї була трансплантація. Цієї весни стан Влади був настільки складним, що лікарський консиліум Охматдиту визначив для неї перший статус екстреності.

"Це означало, що Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) мала надати їй перевагу під час визначення пари "донор-реципієнт", – пояснюють у МОЗ.

Фото: МОЗ

Наприкінці квітня система знайшла для Влади спорідненого донора – ним став пацієнт із Волині. Медики констатували у нього смерть мозку, а його родичі дали згоду на забір органів.

Пересадка нирки пройшла успішно. Завдяки їй через 10 років лікування Влада нарешті вийшла з лікарні.

"Процес її реабілітації ще триває, але дівчинка вже відчуває позитивні зміни. Вона більше не прив’язана до діалізу та може вільно планувати свій час: прогулюватись із мамою та вивчати різні пам’ятки столиці", – кажуть у міністерстві.

Нагадаємо, у Львові лікарі врятували четверо пацієнтів, пересадивши їм органи від одного посмертного донора.

Читайте також: Віддав серце, нирки і печінку: 4-річний хлопчик став посмертним донором для трьох дітей

Реклама:

Головне сьогодні