IQOS безпечні для здоров’я? Пояснює МОЗ

— 7 травня 2019, 13:27

Куріння вбиває. І поки немає альтернативного методу споживати тютюн безпечно.

Тютюнові вироби для нагрівання IQOS не є безпечними.

Про це на своєму сайті повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Фото:VAKSMANV101/Depositphotos

Чому з’явився міф про їх безпеку?

Наприкінці квітня з’явилося рішення Агенції з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) при Міністерстві охорони здоров’я і соціальних служб США щодо нового тютюнового продукту IQOS.

FDA дозволила продаж цієї системи для нагрівання тютюну на ринку США.

Цю новину швидко поширили українські ЗМІ, проте із неправильними акцентами.

Центр громадського здоров’я МОЗ України роз'яснює, яке рішення прийняла FDA насправді і які є ризики при використанні тютюнових виробів для нагрівання від будь-якого виробника.

Що важливо знати про стіки для нагрівання

  • Стіки для новітніх систем куріння містять тютюн і викликають залежність. Відмовитися від їх вживання може бути так само складно, як і від куріння звичайних сигарет.
  • Такі пристрої НЕ допомагають відмовитися від куріння звичайних сигарет.
  • Бракує незалежних досліджень про їхній вплив на здоров’я, у тому числі – довгостроковий. Дослідження, проведені індустрією, не повинні братися до уваги, оскільки є маніпулятивними.
  • Хоча виробник наголошує на тому, що його продукт виділяє менше шкідливих речовин, це зовсім не означає, що він є безпечнішім для здоров’я. У кожного організму своя порогова дія токсичних речовин, тому навіть незначний їх вплив на організм може викликати серйозні захворювання. Результати деяких останніх незалежних досліджень свідчать про те, що при використанні тютюнових виробів для нагрівання рівень деяких токсичних речовини, що виділяються, є в рази вищим, ніж у сигаретах.

Яке рішення прийняла FDA щодо систем IQOS

FDA лише дозволила продаж одного з новітніх засобів куріння на території США, але з дуже жорсткими обмеженнями (які застосовуються до тютюнових виробів).

Наприклад:

  • буде запроваджено відповідне маркування виробів (попередження про ризики для здоров’я як на пачках сигарет);
  • буде заборонено рекламу продукту (не лише стіків, але й усіх компонентів системи);
  • буде заборонено продаж неповнолітнім (чітко визначено цільову групу продукту – дорослі, що вживають тютюн).

До того ж, виробник зобов’язаний інформувати FDA про усі плани щодо маркетингу продукту заздалегідь, а FDA залишає за собою право відкликати своє рішення, якщо встановлені вимоги буде порушено.

FDA не визнала, що куріння тютюнового виробу для нагрівання є безпечнішим для здоров’я, оскільки бракує вірогідних даних.

Про це йшлося і два роки тому, коли компанія-виробник тільки подала запит на дозвіл продавати свій продукт на території США.

З того часу рішення не змінилося.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні