Що робити зі страхом перед терактом – поради психологів

56
28 квітня 2012

Всі вони були неправдиві, йдеться в сюжеті ТСН.

Пояснити феномен суспільного страху та поширення пліток узялися фахівці. Психологи Міністерства надзвичайних ситуацій радять найбільш підвладним панічним настроям громадянам уникати місць скупчення людей – зупинок транспорту, людних площ тощо.

І навіть пропустити роботу чи школу, якщо вийти з дому є психологічною проблемою. Страх і розгубленість у натовпі заразні, кажуть психологи. Навіть одна перелякана людина в натовпі може спричинити масову паніку. Тому додаткова можливість уникнути психозу – використати вихідні для зміни обстановки, з'їздити на дачу чи в село, аби уникнути мегаполісу.

Реклама:

Паніка виникає від браку інформації, стверджує соціальний психолог Вадим Васютинський. Цю проблему мають вирішувати правоохоронці і чиновники. Якщо офіційні джерела не надають повної картини того, що відбувається – суспільство починає жити плітками і страхами.

"Чутки, які йдуть звідусіль, вони дуже мало правдоподібні. І піддаватися їм не можна", - застерігає кандидат психологічних наук Васютинський.

Незвична до терору Україна має зберігати спокій, а люди мають розуміти, що і як належить робити, доповнює колегу завідувач відділу соціально-політичної психології Павло Фролов.

"Людина має знати, що як робити. Бо найстрашніше, як правило, і на що воно і розраховано, що люди знаходяться в підвішеному такому стані, це додає ще більше страху", - пояснив він..

Найкраще пережити неспокій удома, із сім'єю. Не загострювати увагу дітей на тому, що відбувається, але й без потреби з дому їх не випускати. Щоби подолати напад страху фахівці радять порахувати до 10, потім перевести подих і вже тоді думати, як чинити далі.

Оксана Фоміна, котра пережила вибух у вінницькій маршрутці 9 років тому, радить іще й молитися. А також не соромитися дбати про свою безпеку та бути пильним.

Реклама:

"Дивитися один за другим. Чи ніхто нічого не залишив. Краще зупинитися, не соромитися сказати, зупинити транспорт, викинути цей пакет, або провірити, або визвати міліцію. Краще так. Це безпека", - вважає вона.

Читайте також статтю психолога Майї Шахової Что делать со страхом оказаться в эпицентре терактаРеклама: